Mieszkanie Riedlów na sprzedaż

1
769
W mieszkaniu przy ul. Filaretów jest mnóstwo pamiątek. Fot Grupa WGN Katowice Śródmieście.

Mieszkanie przy ul. Filaretów 14, w którym mieszkał Ryszard Riedel wraz z rodziną, zostało wystawione na sprzedaż. Jest to 3-pokojowe mieszkanie (54,7 mkw + piwnica 2,3 mkw), w którym zachowano układ mebli i pamiątki z czasów, kiedy mieszkanie zajmował legendarny bluesman.

Głos w sprawie zajął Sebastian Riedel lider Cree i syn Ryśka. – Drodzy. Otrzymuję bardzo wiele zapytań i wiadomości w temacie sprzedaży mieszkania, w którym wraz z Karoliną (siostra – przyp. red,) się wychowaliśmy, gdzie mieszkali nasi rodzice, a po śmierci taty – mama. Otóż nic mnie z tym tematem właściwie nie łączy. Może poza naturalnym sentymentem do tego miejsca. Sprzedaż mieszkania to od początku do końca samodzielne działanie Karoliny, która jest jedyną właścicielką lokalu. Karolina od lat mieszka poza granicami kraju i nie jest dla mnie zaskakującą informacją, że postanowiła sprzedać mieszkanie, które właściwie od lat stoi puste. Kiedyś ten moment musiał nadejść. I nadszedł. W pełni Karolinę rozumiem. Rozumiem też, że sprzedaż miejsca z taką historią może budzić emocje. Odsłonięcie muralu z wizerunkiem taty (na ścianie bloku, gdzie mieści się to mieszkanie) przypadkowo też zbiegło się, z tego co wiem, z zaplanowaną już wcześniej sprzedażą. Nowym właścicielom/lokatorom – życzę pomysłu na to miejsce i dobrego życia w nowych czterech ścianach – napisał w mediach społecznościowych Sebastian Riedel.

Będziemy przyglądać się sprawie, bo nieruchomość aż prosi się, aby zorganizować w niej muzeum Ryszarda Riedla, zwłaszcza, że jak czytamy w ogłoszeniu: „miejsce to ma wyjątkowy klimat i historię, która jest tutaj widoczna w każdym zakątku. W mieszkaniu specjalnie zostawiliśmy specyficzny układ mebli i drobiazgów, zachowany od czasów bytności legendarnego muzyka”.

Pośrednik nieruchomości Grupa WGN Katowice Śródmieście wystawił mieszkanie za 500 tys. zł.

 

1
Dodaj swój komentarz!

avatar
Rysiek
Rysiek

9 tys. za metr kwadratowy?!