Jak wybrać ekspres kolbowy do domu?

0
32
Ekspres automatyczny do kawy

Wielu ludzi chce mieć namiastkę prawdziwej kawiarni w swoim domu i decyduje się na ekspres kolbowy. Jest to jeden z modeli urządzeń, który cieszy się coraz większą popularnością wśród użytkowników domowych, gdyż pozwala na przygotowanie kawy w sposób nieco bardziej skomplikowany niż ekspres automatyczny. Dzięki temu możemy cieszyć się nie tylko smakiem świeżo zaparzonej kawy, ale także codziennym rytuałem.

Dla kogo ekspres kolbowy?

Pierwszą kwestią, którą powinieneś rozważyć, rozmyślając o zakupie ekspresu, jest to, jaka kawę lubisz najbardziej. W zależności od Twoich preferencji, następnie powinieneś wybrać urządzenie, które idealnie będzie do nich pasowało.

Jeżeli jesteś miłośnikiem czarnej kawy, z pewnością lepszym rozwiązaniem będzie zakup ekspresu przelewowego. Pozwala on na wytworzenie nawet litra czarnego napoju w paru prostych krokach. Czarna kawa z ekspresu przelewowego z pewnością zaspokoi Twoje potrzeby.

Jeżeli jesteś miłośnikiem mlecznej kawy, powinieneś rozważyć zakup ekspresu, który pozwala na wykonywanie espresso, które stanowi bazę do wszystkich mlecznych kaw. Należą do nich ekspresy ciśnieniowe kolbowe oraz ekspresy automatyczne.

Jak działa ekspres kolbowy?

Sekret działania ekspresu kolbowego polega na umieszczeniu odpowiedniej ilości kawy w specjalnej kolbie, która następnie umieszczana jest w ekspresie. Przez kolbę z kawa przepuszcza się wodę pod odpowiednim ciśnieniem, co pozwala uzyskać napar o odpowiednim smaku i aromacie. Cały sekret działania ekspresu kolbowego oraz ostateczny smak i aromat kawy zależy od naszych osobistych ustawień urządzenia i parametrów takich jak: temperatura wody, ilość kawy i stopień jej zmielenia, ciśnienie.

Jakie akcesoria poza ekspresem kolbowym?

Pamiętajmy, że ekspres kolbowy przygotuje nam tylko porcje espresso, które będą bazą do dalszych napojów. Poza ekspresem warto mieć w swoim domu także młynek do kawy, który pozwoli na mielenie ziaren na świeżo, a także spieniacz do mleka. W niektórych modelach ekspresów kolbowych mamy dodana dyszę do spieniania mleka, jednak warto wiedzieć, że urządzenie to możemy zakupić również osobno.

Poznaj nasz sklep internetowy z ekspresami do kawy i wybierz urządzenie i akcesoria dopasowane do Ciebie!

Jaki ekspres kolbowy do domu – podsumowanie

Jak widzisz, ekspres kolbowy może być świetnym urządzeniem dla miłośników kawy i jej przygotowywania, gdyż pozwoli na rytuał prosto z kawiarni w Twoim domu. Ekspresy kolbowe możesz zakupić już w bardzo atrakcyjnej cenie.

Źródło zdjęć: freepik.com

Dodaj swój komentarz!

avatar