Koleje Śląskie: bez przystanku na Grota-Roweckiego. Autobus zastępczy – S4

1
1484

Jak informują Koleje Śląskie, w rozkładzie jazdy nastąpią zmiany związane z prowadzonymi pracami remontowymi wiaduktu nad torami na ul. Gen. Grota-Roweckiego. 14 czerwca rozpocznie się bowiem kolejny etap robót – rozbiorka i wyburzanie wiaduktu. W związku z tym zlikwidowane zostanine również tymczasowe przejście.

W komunikacje Kolei Śląskich czytamy: „Od 13 czerwca 2021 do czerwca 2022 roku postoje na przystanku Tychy Grota-Roweckiego zostaną zawieszone. W dniach 15 – 17 czerwca, 22 – 24 czerwca oraz 6 – 8 lipca nastąpi wstrzymanie ruchu pociągów na odcinku Tychy – Tychy Lodowisko.

Przewóz podróżnych będzie realizowany autobusami komunikacji zastępczej S4. Autobusy komunikacji zastępczej również będą pomijać przystanek Tychy Grota- Roweckiego”.

 

 

1
Dodaj swój komentarz!

avatar
Tomasz
Tomasz

Napiszę tutaj, bo Koleje Śląskie nie mają pewnie nic do gadania, a jedynie dostosowują się do zastanej sytuacji. Oczywistym były utrudnienia w związku z wiaduktem na Grota Roweckiego, ale dlaczego prowadzi się pracę rozbiórkowe wtorek-czwartek, a potem normalnie jedzie pod rozbieranym wiaduktem pociąg w dniach piątek-poniedziałek? Sytuacja powtarza się trzykrotnie. Proponuję zastanowić się nad skutkami przyjęcia takiego rozwiązania w kontrakcie z wykonawcą. Niestety kolejny raz wygrywa brak przewidywalności, byle jakość, jakoś to będzie. A wystarczy podejść rano i zobaczyć jakie tabuny ludzi jadą z Tychy Lodowisko do Katowic i ile osób wraca z Katowic po południu w każdy dzień roboczy.… Czytaj więcej »