Pełna wrażeń wycieczka do Tychów – co ze sobą zabrać?

0
70
Tunel w kopalni

Pogoda robi się coraz lepsza i sprzyja planowaniu wyjazdów. Jak się do nich przygotować i co warto zabrać ze sobą na wycieczkę, by wyjazd był udany. Wygodne buty i plecak to podstawa, warto jednak pomyśleć o mniej oczywistym wyposażeniu, jak np. apteczka czy dobra latarka. Podpowiadamy, by ułatwić pakowanie na wyjazd. Jako cel podróży obraliśmy Tychy, jednak lista jest na tyle uniwersalna, że sprawdzi się podczas każdego wyjazdu.

Tychy – czy warto zwiedzić to miasto?

Osoby mieszkające na Śląsku z pewnością powinny rozważyć wycieczkę do Tych. To niewielkie miasto oferuje ciekawe możliwości spędzenia czasu. Do najpopularniejszych miejsc wartych odwiedzenia należy z pewnością Tyskie Browarium. Wizyta pozwala na zapoznanie się z historią browarnictwa. Miejsce znajduje się przy Tyskich Browarach Książęcych, jest to jeden z najstarszych browarów w Europie. Browarium w Tychach znajduje się na trasie Szlaku Zabytków Techniki i jest jedną  z Gwiazd Techniki.

Okolice Tych – Zameczek Myśliwski w Promnicach

Malowniczo położony wśród lasów zameczek znajduje się w miejscowości Kobiór. Piękne rejony Puszczy Pszczyńskiej pozwolą odetchnąć od zgiełku miasta i odpocząć. To dobry kierunek szczególnie dla miłośników przyrody i osób poszukujących spokojnego miejsca na odpoczynek. Sam zameczek pochodzi z XIX wieku. Na miejscu można się posilić w tamtejszej restauracji. Jest to więc doskonałe miejsce na relaks.

Intrygujące kopalnie – co warto zwiedzić, będąc na Śląsku?

Choć Śląsk to teren bardzo bogaty w ciekawe atrakcje, podpowiadamy, by zwiedzając tamte okolice skierować się do miejsc, z których słyną te okolice. Kopalnie, bo o nich mowa, to niezwykle interesujące miejsca, które doskonale oddają klimat tamtych rejonów. Przykładem kopalni, jaką można wybrać jest kopalnia Guido w Zabrzu. Jest to najgłębsza kopalnia węgla kamiennego, którą można zwiedzić. Będąc w Zabrzu, warto skierować się także do Sztolni królowej Luizy. W Tarnowskich Górach czeka natomiast zabytkowa kopalnia srebra. To odpowiednie miejsce na wycieczkę nie tylko dla dorosłych, maluchy znajdą tam także wiele atrakcji skierowanych dla nich. Do zwiedzania ciemnych kopalni przydadzą się latarki ledowe, szczególnie czołówki, które pozwolą oświetlić wnętrze, ale jeszcze Wam o nich przypomnimy.

Jak przygotować się do wycieczki?

By wycieczka się udała, musimy ją dobrze przygotować. Zadbajmy o wygodę, bo nie ma nic mniej przyjemnego niż zwiedzanie w niewygodnym stroju, który krępuje ruchy. Zabierzmy także ze sobą podstawowe wyposażenie pierwszej pomocy – drobne stłuczenie czy rana mogą trafić się wszędzie i każdemu. Prowiant to kolejna z pozycji, o której nie można zapomnieć, szczególnie podróżując z dziećmi. Podobnie jak odpowiedni zapas napojów.

Latarka LED, peleryna, mapa – nie zapomnij o nich

Choć wszystko zależy od tego gdzie się wybieramy, pamiętajmy, że pogoda lubi płatać figle. Dobrze zabrać z sobą kurtkę lub pelerynkę przeciwdeszczową (jadąc z dziećmi to konieczność). Nawet jak zacznie padać, będziecie chronieni i pogoda nie popsuje Wam zabawy. Na wycieczkę terenową niezbędna jest też mapa. Choć zabytki lub szlaki są często dobrze oznaczone, nigdy nie można być pewnym, że nie pomyli się drogi.

Do wycieczek w teren lub zwiedzania przywoływanych przez nas kopalni przyda się także dobra latarka. Polecamy przejrzeć latarki ledowe. Są to modele energooszczędne i bardzo wydajne. Wybierając latarkę ledową sprawdzonej marki mamy pewność, że będzie działała poprawnie. Jest to ważne, bo w momencie, kiedy jesteśmy na wycieczce, a sprzęt nas zawodzi, nie mamy możliwości jego wymiany. Warto więc stawiać na dobre latarki i sprzęty, by nie zostać zaskoczonym brakiem oświetlenia np. w ciemnej kopalni.

Zbliżające się lato to doskonały czas na organizację wycieczek. Zabierz niezbędne pakunki, prowiant, okrycie przeciwdeszczowe i latarkę LED i ruszaj na wyprawę. Dobra latarka i sprawdzona peleryna nadadzą się na każdy wyjazd, niezależnie gdzie i na ile się wybierasz. Życzymy ciekawych przygód!

Dodaj swój komentarz!

avatar