Vaporizer do suszu jako nowa metoda aromaterapii

0
261
Vaporizer do ziół Vaporroom

Dostępne w większości konopnych sklepów vaporizery do suszu stworzone zostały z myślą o pacjentach leczących się medyczną marihuaną. Jako urządzenia uwalniające pozbawione dymu opary, z czasem zaczęły zyskiwać sympatię pozostałych amatorów ziołolecznictwa. Umożliwiają przeprowadzanie inhalacji ziołowej z wykorzystaniem rozmaitych roślin. Przyjrzyjmy się bliżej urządzeniom do waporyzacji suszu roślinnego.

Vaporizery do suszu konopnego i nie tylko

Skojarzenie vaporizera do suszu z paleniem marihuany oczywiście jest prawidłowe. Jednak, choć urządzenia dedykowane są terapii kannabinoidowej, można wykorzystać je również do innych celów. Jednym z nich jest aromaterapia. Zapachowe, lecznicze zioła, tak samo, jak kwiaty konopi, są suszem roślinnym, który w odpowiedniej temperaturze uwalnia swój aromat i pożądane składniki pod postacią vaporu, czyli bezdymnej pary.

Waporyzacja bezpieczną metodą inhalacji

Pierwszym pytaniem, jakie się nasuwa, dotyczy bezpieczeństwa waporyzacji. Okazuje się, że proces ten jest bezpieczniejszym zamiennikiem palenia, często rekomendowanym pacjentom leczniczych konopi. Z czego wynika przewaga vapowania nad paleniem? Podczas korzystania z vaporizera, z mieszanek ziołowych ulatniają się opary nie zawierające szkodliwego dymu. Ilości substancji smolistych są mocno zredukowane lub nie występują wcale, w zależności od ustawionej temperatury. Inhalowanie vaporu pozwala więc wdychać roślinne opary pozbawione wielu  rakotwórczych substancji powstających w procesie spalania. To wystarczający powód, aby rozważyć zakup vaporizera do suszu.

Gdzie kupić bezpieczny vaporizer do suszu?

Bezpieczny vaporizer powinien być wykonany z bezpiecznych materiałów. Warto więc rozejrzeć się za urządzeniami uznanych producentów. Doskonałą renomą cieszą się marki jak kanadyjski Arizer, niemiecki Storz&Bickel, czy amerykański Boundless. Najlepszym miejscem do nabycia profesjonalnego sprzętu jest specjalistyczny sklep. Szeroki wybór profesjonalnych urządzeń oferuje vaporroom.pl, gdzie, oprócz markowych vaporizerów, znaleźć można sporo informacji i poradników na temat waporyzacji suszu i ziół, a obsługa chętnie doradza w wyborze właściwego inhalatora.

Jakie zioła można vapować za pomocą vaporizerów do suszu?

Mamy do wyboru cały wachlarz substancji nadających się do vapowania. Możemy waporyzować zioła, liście i praktycznie każdą część roślinną pod warunkiem, że są odpowiednio wysuszone. W przypadku konopi, najczęściej wykorzystuje się żeńskie kwiatostany lub ekstrakty z nich pozyskane. Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszy się chmiel, który także należy do rodziny roślin konopiowatych.

Aromaterapia za pomocą vaporizera

Fani ziołolecznictwa mają szerokie pole do popisu w doborze ziółek do inhalowania. Zwolennicy waporyzacji najczęściej sięgają po tymianek, bazylię, miętę, damianę i babkę lancetowatą ze względu na ich niską cenę, dużą dostępność i właściwości lecznicze. W komorze vaporizera do suszu często umieszcza się też bardziej egzotyczne zioła, jak niebieski lotus, hibiskus, kwiat pomarańczy, czy eukaliptus. Do nietypowych substancji, które nadają się do vapowania zaliczyć można liście zielonej herbaty, yerba mate, a nawet ziarna kawy, które nie tylko dostarczą opary o świetnym smaku, ale i pobudzają do działania i pomagają się skupić.

Jakim vaporizerem przeprowadzę skuteczną inhalację ziołową?

Temperatury waporyzacji poszczególnych ziół mogą się różnić. Inhalacja konopnego suszu vaporizerem odbywa się w przedziale 180°C – 220°C. Jednak większość ziół skutecznie uwalnia aktywne składniki w niższych temperaturach. Dlatego, wybierając sprzęt do vapowania ziółek, warto wybrać urządzenie, które posiada szeroki zakres temperaturowy oraz dokładną regulację ciepła z dokładnością do 1°C. Doskonałym przykładem są kanadyjskie vaporizery Arizer, które świetnie sobie radzą z uwalnianiem aromatycznych oparów z każdego rodzaju suszu roślinnego, a możliwość dokładnego doboru poziomu ciepła pozwala dostosować temperaturę do efektywnej waporyzacji każdej mieszanki ziołowej.