Śmierć na torach, niedoszły samobójca i dachowanie – raport 112

  1
  1921

  11 stycznia około godziny 18:35 dyżurni straży pożarnej i policji oraz otrzymali zgłoszenie o prawdopodobnym potraceniu osoby przez pociąg osobowy relacji Katowice – Tychy Lodowisko w rejonie ul. Mikołowskiej. Niestety nie było szans na ratunek. Na torach ratownicy znaleźli rozczłonkowane ciało mężczyzny (ok. 65 lat). Na miejsce zdarzenia wezwany został policyjny technik i prokurator. Z feralnego składu policjanci i przedstawiciele Kolei Śląskich ewakuowali około 30 pasażerów. Ruch na szlaku kolejowym został znacznie ograniczony. Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności tej tragedii.

   

  10 stycznia około godziny 23 dyżurny straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym jednego z domów przy ul. Myśliwskiej. Działania strażaków na miejscu polegały na wygaszeniu paleniska, ugaszeniu pożaru oraz przeczyszczeniu komina. Działania na miejscu trwały około godziny.

  10 stycznia po godzinie 20:30 dyżurni policji oraz dyspozytor medyczny otrzymali zgłoszenie, że na jednym z drzew na terenach zielonych pomiędzy ul. Skłodowskiej – Curie, a al. Bielską (przy Szkole Podstawowej nr 11) ma siedzieć mężczyzna. Ze zgłoszenia wynikało, ze mężczyzna mógł chcieć popełnić samobójstwo. Strażacy w asyście policjantów przy użyciu drabiny nasadkowej ściągnęli mężczyznę z drzewa i przekazali go pod opiekę ratowników medycznych. Mężczyzna w eskorcie policji pod opieka ratowników medycznych został przetransportowany do Szpitala Miejskiego. Po około godzinie działania zostały zakończone.

  9 stycznia około godziny 10:30 na skrzyżowaniu ul. Begonii – Budowlanych – Bocheńskiego doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Uszkodzone pojazdy zablokowały częściowo ruch na skrzyżowaniu Na szczęście uczestnikom zdarzenia nic się nie stało. Po przybyciu służb na miejsce uszkodzone pojazdy zostały usunięte ze skrzyżowania. Z ustaleń pracujących na miejscu policjantów jak i relacji uczestników zdarzenia, wynika, że jego sprawcą jest kierowca fiata, który jadąc ul. Begonii na wprost w ul. Bocheńskiego wjechał na skrzyżowanie przy nadawanym czerwonym świetle na sygnalizatorze – zmyliła go zielona strzałka. W bok fiata uderzył opel jadący ul. Budowlanych w kierunku dworca PKP. W wyniku tego uderzenia fiat obrócił się o 180 stopni. Działania służb na miejscu trwały około godziny.

  8 stycznia około godziny 2 w nocy na ul. Oświęcimskiej w rejonie łącznika z ul. Serdeczną doszło do dachowania samochodu osobowego. Po dotarciu służb ratunkowych na miejsce okazało się, że kierowca opuścił pojazd o własnych silach. W wyniku zdarzenia nie doznał on poważniejszych obrażeń. Z ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, ze do zdarzenia doszło w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze. Kierowca osobówki (32-latek) został ukarany mandatem. Utrudnienia w ruchu trwały około godziny.

  Źródło: 112tychy.pl

  1
  Dodaj swój komentarz!

  avatar
  Aneta
  Aneta

  Zielona strzałka ma swoje minusy