GKS lepszy w karnych od Cracovii. Decydujący gol Komorskiego

0
229

W dzisiejszym, ostatnim meczu PHL w 2020 roku, GKS Tychy pokonał na wyjeździe Cracovię 5:4, po serii rzutów karnych.

Było to niezwykle dramatyczne spotkanie, tyszanie przegrywali 0:3, w drugiej tercji doprowadzili do wyrównania, jednak przed ostatnią odsłoną ponownie na prowadzenie wyszli rywale. W 46 min. Christian Mroczkowski wyrównał stan meczu i jak się okazało, była to ostatnia bramka w regulaminowym czasie gry.

W dogrywce gol nie padł, drużyny przystąpiły do wykonywania rzutów karnych. Dla GKS bramki zdobyli: Patryk Wronka i Jean Dupuy, dla Cracovii: Erik Němec i Luke Ferrara. Decydującego karnego strzelił Filip Komorski.

Comarch Cracovia – GKS Tychy 4:5 (3:1, 1:2, 0:1, d. 0:0, k. 2:3).
1:0 Tomas Franek – Mateusz Bezwiński – Filip Drzewiecki (2 min.)
2:0 Damian Kapica – Taavi Tiala – Erik Nemec (14 min.)
3:0 Jakub Saur – Jiri Gula – Damian Kapica (15 min., 5/4
3:1 Bartłomiej Pociecha – Jean Dupuy – Jason Seed (18 min., 5/3)
3:2 Olaf Bizacki (25 min.)
3:3 Mateusz Gościński – Konsta Mesikammen – Filip Komorski (29 min.)
4:3 Joseph Widmar – Jakub Saur – Jiri Gula (38 min.)
4:4 Christian Mroczkowski – Olaf Bizacki – Ladislav Havlik (46 min.)
4:5 Filip Komorski (decydujący karny)

GKS Tychy: Murray (15 min. Lewartowski) – Kotlorz, Pociecha; Jeziorski, Komorski, Gościński – Mesikammen, Seed; Dupuy, Ubowski, Marzec – Havlik, Ciura; Witecki, Wronka, Mroczkowski – Kogut, Bizacki; Gruźla, Galant, Krzyżek.

Teraz w rozgrykach ligowych nastąpi przerwa do 5 stycznia, wcześniej jednak rozegrane zostaną dwa mecze półfinału Pucharu Polski: 27.12 JKH GKS Jastrzębie – Energa Toruń, 28.12 GKS Tychy – Unia Oświęcim. Finał zaplanowano na 7 lutego 2021 r.