LOGOS FEST – spotkanie z W. Pszoniakiem i „Nasze żony”

1
83
Mat. pras.

Szykuje się wyjątkowy koniec tygodnia dla miłośników teatru. W ramach festiwalu LOGOS FEST odbędzie się spotkanie „Aktor w DIALOGU” z mistrzem słowa Wojciechem Pszoniakiem 18 października o  godz. 17:00. Dzień później (19 października) Wojciech Pszoniak wraz z Jerzym Radziwiłowiczem i Wojciechem Malajkatem wystąpi w sztuce „Nasze żony” o godz. 17:30 i 20:00. Wstęp na wydarzenia jest wolny.

– Dzień przed spektaklem „Nasze żony” w mistrzowskim wykonaniu Wojciecha Pszoniaka, Jerzego Radziwiłowicza i Wojciecha Malajkata zapraszamy na scenę główną Teatru Małego, gdzie w ramach cyklu Aktor w DIALOGU odbędzie się spotkanie z inscenizatorem przedstawienia Wojciechem Pszoniakiem. Spotkanie prowadzi dyrektor Teatru Małego Paweł Drzewiecki – zachęcają organizatorzy.

To ósme już wydarzenie w ramach cyklu Aktor w DIALOGU, stanowiące płaszczyznę do rozmów nad kondycją współczesnego aktorstwa, a także kierunkami rozwoju sztuki scenicznej, co stanowi jeden z istotnych elementów programu RELACJE realizowanego przez Teatr Mały w Tychach.

Niespodzianką dla uczestników spotkania będzie TEATR CZYTANIA Wojciecha Pszoniaka, gdzie mentor jednej z ostatnich edycji Tyskiego Festiwalu Monodramu MoTyF zinterpretuje wybrane fragmenty ze swojego najnowszego audiobooka „Profesor Tutka” (wydanego z okazji 50-lecia pracy artystycznej, zawierającego wszystkie opowiadania Jerzego Szaniawskiego z tego cyklu). Spotkanie będzie transmitowane na żywo na kanale YouTube Teatru Małego.

Następnie Teatr Mały zaprasza na zaskakujący, pełen zwrotów akcji komediodramat „Nasze żony”, obmyślony na trzech wirtuozów aktorstwa. Jest to opowieść o próbie, przed jaką staje wieloletnia przyjaźń trzech mężczyzn. Na rozważaniach o trudnych wyborach między moralnością a lojalnością się nie skończy. „Nasze żony” to sztuka, w której aktor jest na pierwszym planie, jest podmiotem, a nie – jak to się dziś często zdarza – przedmiotem.

– Lubię taki teatr. Taki teatr jest mi bliski. Interesują mnie ludzkie losy, zmaganie się człowieka z życiem. Nie chcę, by coś przeszkadzało mi w zbliżeniu się do człowieka, w jego zrozumieniu. Wybrałem tę sztukę również dlatego, żeby spotkać się na scenie z moimi wspaniałymi kolegami – Wojtkiem Malajkatem i Jurkiem Radziwiłowiczem – opowiada Wojciech Pszoniak.

1
Dodaj swój komentarz!

avatar
max
max

Miał grać w Tychach wczoraj i dziś , a już wiadomo że Pszoniaka niestety nigdy na żywo nie zobaczymy.
Świetny aktor. Szkoda…….