Szczepienia na grypę dla tyskich seniorów

4
1296

Miasto Tychy realizuje program profilaktycznych szczepień przeciwko grypie. Z bezpłatnych szczepionek skorzystać mogą mieszkańcy Tychów powyżej 65 roku życia, którzy są przewlekle chorzy i/lub o niskich dochodach.

Kryteria i sposób kwalifikacji uczestników do programu to: wiek powyżej 65 roku życia, choroba przewlekła i/lub niski dochód, mieszkaniec miasta Tychy, wyrażenie zgody na udział w programie i szczepienie oraz badanie lekarskie kwalifikujące beneficjenta do szczepienia. Ponadto o kwalifikacji decyduje kolejność zgłoszeń do podmiotu działalności leczniczej realizującego program.

Program finansowany jest całkowicie z budżetu miasta Tychy. W 2016 roku, gdy ruszył projekt bezpłatnych szczepień, na ten cel przeznaczono 15 520 złotych, w 2017 roku ponad 38 tys. złotych, rok później ponad 57 tysięcy, a ubiegłym roku blisko 62 tysiące złotych.

Z roku na rok wzrasta też liczba osób biorących udział w programie. W 2016 roku było to 485 osób, w roku 2017 – 1188 osób, w 2018 – 1375 osób, a w roku 2019 – 1454 osób. W tym roku gmina planuje wykonać 2500 szczepień. Wartość umowy 112 500 zł.

Realizatorem programu jest: Centrum Medyczne „Hipokrates” Sp. z o.o. w Tychach ul. Gen. Ch. De Gaulle’a 49 oraz w filia Przychodni CM Hipokrates ul. Wspólna 3. Wizytę należy umówić telefonicznie pod numerem telefonu 32 411 66 40, a w następnie w wyznaczonym terminie udać się do przychodni.

Edward
Edward

Próbowałem umówić się na szczepienie dla seniorów w Hipokratesie we wrześniu (2 razy). Powiedziano mi wtedy, że aktualnie jest to niemożliwe, zapisy będą w październiku. Dzisiaj , tj. 1.10.2020 próbowałem ponownie umówić się telefonicznie na to szczepienie. Po połączeniu z przychodnią oczekiwałem przez 55 minut na zgłoszenie się rejestracji. Głos z taśmy wielokrotnie informował: proszę czekać na zgłoszenie rejestracji a mój rachunek za połączenie nieustannie rósł, Po upływie tego czasu rejestracja zgłosiła się i zostałem poinformowany że mogę ponownie dzwonić i próbować umówić się dopiero w dniu 20.10.2020, bez gwarancji że tym razem zostanę zapisany do kolejki. Proszę, zróbcie coś… Czytaj więcej »

Ewa
Ewa

Potwierdzam powyższą wypowiedz. Mam identyczne doświadczenie.

Michał
Michał

Proszę się najpierw przygotować, a następnie ogłaszać akcję. To jest nieprofesjonalne. Chyba, że chodzi tylko o „pochwalenie się”, że w Tychach jest zorganizowana akcja szczepień. jak na razie to nie działa. Zgłoszenia można przecież obsługiwać drogą mailową lub przez aplikację telefoniczną.Centrum Medyczne „Hipokrates” Sp. z o.o. w Tychach ul. Gen. Ch. De Gaulle’a 49 jest nieprzygotowane!!!

Ewa
Ewa

Tylko niewielu seniorów ma sxanse na to szczepienie.Pozostali godzinami czekają na połączenie z Hipokratesem, by usłyszeć, że szczepionek już nie ma i nie będzie. Upokorzyliscie, zawiedliscie i naraziliscie na straty/oplaty telefonicane za wielogodzinne oczekiwanie na połączenie z rejestracją/ większość tyskich seniorów. Nie ma powodu do dumy.