Miganie ułatwia poznanie – ruszyły warsztaty języka migowego  

0
242
Mat. pras.

10 września ruszyły bezpłatne warsztaty edukacyjne i informacyjne z podstaw nauki języka migowego „Miganie ułatwia poznanie”. Wszyscy, którzy zgłosili chęć udziału w warsztatach (nabór już się zakończył) będą się spotykali w budynku Balbina Centrum. Warsztaty realizowane są przez Fundację „Kopalnia Kreatywności”, a cały projekt jest współfinansowany z budżetu Miasta Tychy.

 

Projekt ma charakter uświadamiający i jest odpowiedzią na potrzeby osób niepełnosprawnych w zakresie likwidowania barier komunikacyjnych. Warsztaty dedykowane są mieszkańcom miasta Tychy, którzy chcą nauczyć się podstaw języka migowego. W ramach projektu zostanie przeprowadzonych około 30 spotkań – w czwartki od 16.00-18.00 oraz w soboty 10.30-12.30.

Każdy z beneficjentów projektu otrzyma materiały szkoleniowe do nauki języka migowego. Podczas zajęć uczestnicy projektu poznają bliżej trudności, jakie napotykają w życiu codziennym osoby z niepełnosprawnościami. W czasie spotkania będą mieli również możliwość sprawdzić w praktyce poziom swoich umiejętności komunikowania się w języku migowym, ponieważ zaplanowano również zorganizowanie spotkania z osobą posiadającą orzeczony stopień niepełnosprawności, borykającą się z dysfunkcją mowy, słuchu i zaburzeniami głosu.

Dodatkowo przewidziano nagranie filmów instruktażowych z podstaw języka migowego, które zostaną przekazywane miastu Tychy, a następnie publikowane w internecie. Instruktor pokazany na nagraniach będzie przerabiał materiał tożsamy z zakresem prowadzonych zajęć podczas warsztatów. Dzięki temu uczestnicy projektu będą mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności, a osoby nieuczestniczące w warsztatach bezpośrednio, na samodzielną naukę.

W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną zajęcia będą prowadzone przy zachowaniu wszystkich wymaganych obostrzeń epidemiologicznych, pomieszczenia będą dezynfekowane, a każdy uczestnik otrzyma maseczkę ochronną.

Więcej informacji na temat projektu pod numerem: 608 621 130 lub

Koszt całkowity realizacji projektu to 11 000 zł. Dotacja z Urzędu Miasta w ramach zadania publicznego wynosi 10 390 zł.