Jutro startuje hokejowy sezon 2020/2021. Mistrz jedzie do Sanoka

0
106
Fot. Tyski Sport

Jutro startuje Polska Liga Hokeja. Na początek mistrzowie Polski zmierzą się w Sanoku z beniaminkiem.

Nie tak miały przebiegać przygotowania do nowego sezonu PHL. Informacje o treningach i meczach sparingowych mistrzów Polski przeplatały się z doniesieniami o zakażeniach i związanych z nimi okresach kwarantanny. To trudna próba dla zawodników, trenerów i całego sztabu GKS, ale też dla całego hokejowego środowiska. Oprócz spraw sportowych ważne, a może nawet ważniejsze, są organizacyjne aspekty przygotowań, bo one mogą decydować o bezpieczeństwie i zdrowiu sportowych ekip i kibiców.

Sezon hokejowy jednak rusza i znów emocjonować się będziemy rywalizacją na taflach i grą naszej mistrzowskiej drużyny. Ostatnie meldunki mówią o tym, iż ekipa Krzysztofa Majkowskiego trenuje w niemal pełnym składzie, brakuje tylko kontuzjowanego Jakuba Witeckiego. W przyszłym tygodniu pojawi się już jednak na lodzie, ale będzie uczestniczył w indywidualnych zajęciach.

– Przygotowania można podsumować w trzech słowach: kwarantanna, zmiany i korekty – powiedział trener Krzysztof Majkowski. – To były trudne przygotowania, mieliśmy zaplanowanych osiem sparingów, zagraliśmy jeden z umówioną drużyną czyli Katowicami, reszta to było szukanie „na szybko”. Potem przyszła druga kwarantanna i znów wszystko się posypało i w zasadzie do samego końca przygotowań nie zagraliśmy już żadnych meczów. Myślę, że brak tych spotkań będzie widoczny na początku sezonu. Tak naprawdę, nie zakończyliśmy jeszcze przygotowań, przed nami jeszcze kilka tygodni pracy i zakończymy je dopiero w ostatnich dniach września. Jednak jeśli żadna przerwa już się nie wydarzy uważam, że czas będzie pracował dla nas.

W kadrze GKS nastąpiło kilka ważnych roszad. Przypomnijmy, iż w drużynie pojawiła się „nowa” piątka: dwóch obrońców – Ladislav Havlík i Jason Seed oraz trzech napastników – Patryk Wronka, Szymon Marzec i Jean Dupuy. Odeszli natomiast: Mateusz Bryk, Michael Kolarz, Niko Tuhkanen, Aleksandr Jeronow, Kirils Galoha, Gleb Klimienko, Wiaczesław Truchno, Aleksiej Jefimienko. Nie ma też Adama Bagińskiego, który dołączył do sztabu szkoleniowego GKS.

Sezon zaczyna się zatem 11.09 i wówczas grają: STS Sanok – GKS Tychy (godz. 18) , Unia Oświęcim – Stoczniowiec Gdańsk, JKH GKS Jastrzębie – Zagłębie Sosnowiec, Podhale Nowy Targ – Comarch Cracovia, Energa Toruń – GKS Katowice.

Natomiast w niedzielę, 13.09 zmierza się: GKS Tychy – Unia (17) Sanok – Comarch, Energa – Podhale, Zagłębie – GKS Katowice, Stoczniowiec – Jastrzębie.

● ● ● ● ●

Tydzień po PHL startuje Polska Liga Hokeja Kobiet, w której rywalizować będzie dziewięć drużyn. Najpierw wystartuje grupa B – 19 września Cracovia podejmować będzie Podhale, natomiast drugi mecz tej grupy Białe Jastrzębie – Kojotki Naprzód Janów został przełożon y na 25 października, bo duża grupa zawodniczek obu klubów weźmie udział w zgrupowaniu kadry narodowej U-18.

W grupie A pierwsza kolejka rozegrana zostanie 26.09. Atomówki Tychy podejmować będą Polonię Bytom, a Unia Oświęcim zmierzy się ze Stoczniowcem. Tytułu mistrzowskiego broni Polonia, która mistrzowski tytuł zdobywała w pięciu ostatnich sezonach.

 O czym pamiętać?

W związku z aktualnie panującą sytuacją, na trybunach Stadionu Zimowego będzie mogło zasiąść znacznie mniej kibiców. Do użytku będzie dopuszczone 50 proc. miejsc (co drugie krzesełko).

X Przed wejściem na lodowisko należy zdezynfekować dłonie.

x Zachować bezpieczną odległość od drugiej osoby, co najmniej 1,5 m

x Zakrywać usta i nos, z wyjątkiem sprawdzania tożsamości, konsumpcji, zajmowania miejsca na widowni.

X Zajmować tylko miejsca oznaczone specjalną naklejką.

Dodaj swój komentarz!

avatar