Centra Gemini Park „odmroziły” restauracje i kawiarnie

0
369
Mat. pras. Gemini Park

Lokale gastronomiczne działające w centrach Gemini Park w Bielsku-Białej, Tychach i Tarnowie znów są otwarte. Na nowych zasadach działają także strefy food court.

Wraz z kolejnymi decyzjami władz oferta centrów handlowych stopniowo się odmraża. Po sklepach i punktach usługowych przyszła pora na restauracje i kawiarnie. Te od poniedziałku znów mogą prowadzić sprzedaż nie tylko na wynos. Wszystko w nowym rygorze sanitarnym, który ma zapewnić bezpieczeństwo klientom i pracownikom.

– Otwarcie lokali gastronomicznych, zaledwie dwa tygodnie po restarcie oferty galerii, przynosi wiele optymizmu. Pokazuje to jasno, że handel w centrach handlowych wraca na znane tory. Także zawieszone w ostatnich tygodniach funkcje galerii stopniowo wracają, tymczasowo na nowych zasadach – mówi Anna Malcharek, dyrektor zarządzający Gemini Holding.

Jak podkreśla Malcharek, to dobry sygnał dla najemców, bo daje szansę na odrobienie obrotów. – Otwarcie stref gastronomicznych i samych lokali to kolejny z bodźców, który skłoni klientów do powrotu do galerii i zakupów. Już dziś do naszych centrów wróciło nawet 76% klientów. Dostęp do oferty restauracji i kawiarni ma szansę wpłynąć na dalszy wzrost, tym bardziej, że ponad 90% lokali z oferty centrów Gemini Park wznowiła już działalność – mówi.

Gemini Park Tychy czynne jest obecnie 10 z 11 lokali gastronomicznych. W nowym rygorze sanitarnym dostępna jest także dla klientów strefa food court. Wśród działających lokali można znaleźć restauracje m.in. McDonald’s, KFC, Polski Stół, Olimp, Mihiderka, Thai Express. Czynne są także kawiarnie Grycan, Cafe de Grano, Wisienka na torcie i Lodomania.

– Oferta gastronomiczna centrów Gemini Park wraca praktycznie w komplecie. Te lokale, które jeszcze nie wznowiły działalności, planują to zrobić w najbliższym czasie, jak tylko przygotują się do nowych zasad. Część z nich z racji obostrzeń dotyczących m.in. sprzedaży samoobsługowej musi jeszcze chwilę poczekać do kolejnych decyzji władz – mówi Anna Malcharek.

Źródło: Gemini Park

 

Dodaj swój komentarz!

avatar