GKS Tychy wzmocni Ladislav Havlik

0
269
Mat. pras. Tyski Sport

Czołowy obrońca PHL wzmocnił mistrzów Polski przed startem nowego sezonu. Kontrakt z GKS Tychy podpisał dziś Ladislav Havlik. Umowa będzie obowiązywać do 30 kwietnia 2021 roku. 28-letni defensor miał już okazję występować w trójkolorowych barwach. W sezonie 2013/14 wychowanek Pardubic wywalczył wicemistrzostwo Polski.

– Obserwowaliśmy Ladislava od dłuższego czasu. Pamiętam, że nasz zespół nigdy nie miał łatwo, kiedy graliśmy przeciwko niemu. Jego atutem są bez wątpienia doskonałe warunki fizyczne i dobry przegląd pola. W ubiegłym sezonie pokazał swoje wysokie umiejętności w Lotosie Gdańsk i podobnie było, kiedy występował w GKS Tychy. Na pewno nie będzie miał problemów z aklimatyzacją i bardo szybko powinien wkomponować się w drużynę – mówi Krzysztof Woźniak, prezes Tyski Sport S.A.

Havlik większość swojej kariery spędził w Czechach. Siedem lat temu trafił do Tychów i był mocnym punktem zespołu Jiriego Sejby. Obrońca rozegrał dla GKS Tychy 62 spotkania, w których zdobył 6 bramek i zanotował 17 asyst. Po zdobyciu wicemistrzostwa Polski ponownie wrócił za naszą południową granicę.

Jego kolejne podejście do PHL miało miejsce przed startem zakończonego kilka tygodni temu sezonu. 28-letni zawodnik bardzo dobrze spisywał się w barwach Lotosu Gdańsk. W 42 meczach zdobył 27 punktów ( 11G + 16A).

Źródło: Tyski Sport