Pocztówki na dobre! (jutro)

0
257
Pocztówki Muzeum Miejskiego w Tychach. Fot MM

Muzeum Miejskie w Tychach dodaje otuchy – to limitowana seria pocztówek wydanych z myślą o osobach, które nie mogą odwiedzać Muzeum. To pomysł na utrzymanie kontaktu z odbiorcami, do których placówka nie dociera przez internet, a także forma dodania otuchy tym, którzy w czasach pandemii są „na posterunku” i nie pracują w trybie zdalnym.

Pocztówki „ku pokrzepieniu“ będą mogli znaleźć w swoich skrzynkach mieszkańcy niektórych tyskich bloków. Trafią też za pośrednictwem wolontariuszy do seniorów, pracowników lokalnych punktów sprzedaży, kierowców komunikacji miejskiej i medyków.

– Pocztówkami chcemy wprowadzić nastrój nadziei i pogody ducha. Na czterech wzorach pocztówek znajdują się archiwalne zdjęcia z lat 60. i 70. XX wieku ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Tychach prezentujące letni wypoczynek w okolicach pomostu na Jeziorze Paprocańskim czy zabawy dzieci na przedszkolnym placu zabaw i w Parku Niedźwiadków. To wszystko uzupełnione inspirującymi cytatami z popularnych piosenek – komentują pracownicy Muzeum.

Na rewersie można przeczytać:

„Wszystkich nas zaskoczyła ta niespodziewana sytuacja i to, że nie możemy być ze sobą tak blisko jak wcześniej. Tęsknimy za naszymi gośćmi i przyjaciółmi – Ciebie też nam brakuje. Przyjmij od nas pocztówkę na otuchę i słowa ku pokrzepieniu. Podziel się tą nadzieją ze swoimi bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami. Możesz też nam wirtualnie „pomachać”, dopisując na pocztówce, co Ci w duszy gra, potem robiąc zdjęcie z pocztówką i oznaczając nas w mediach społecznościowych: FB @MuzeumMiejskiewTychach / Instagram: @mmtychy lub wysyłając na promocja@muzeum.tychy.pl.”

Fotografie:
1/ Dzieci na Niedźwiadkach, w grupie rzeźb plenerowych w Parku Niedźwiadków, lata 60. XX w., autor realizacji Augustyn Dyrda, autor fot. nieznany.

2/ Rzeźbiarskie formy zabawowe z betonowych kręgów w Parku Niedźwiadków, lata 60. XX w. (obecnie nie istniejące). Nieznani autorzy realizacji przestrzennej i fotografii.

3/ Plac zabaw na terenie Przedszkola nr 19 na osiedlu D, ok. 1972 r., autor fot. nieznany.

4/ Pomost drewniany na Jeziorze Paprocańskim w Ośrodku Wypoczynkowym Paprocany, ok. 1970 r., autor fot. nieznany.

Źródło: Muzeum Miejskie w Tychach