Podium pod choinkę

0
340

W minioną niedzielę swój ostatni tegoroczny mecz ligowy rozegrali futsaliści GKS Futsal Tychy. Wygrywając z Górnikiem Polkowice 6:3 wskoczyli przed samymi świętami na podium.

W pierwszych dziesięciu minutach I połowy, ku zaskoczeniu kibiców, więcej z gry mieli goście. Zajmujący przedostatnie miejsce w tabeli Górnik miał w tym okresie kilka stuprocentowych sytuacji, ale albo w fatalnym stylu piłkarze gości kiksowali, albo na wysokości zadania stawał Adam Borowski, który kilka razy wyszedł obronną ręką z niezwykłych opresji. Nawet jednak jemu nie udało się zapobiec utracie gola w 11 min. po celnym uderzeniu Karpińskiego.

Na szczęście tyszanie dość szybko przejęli inicjatywę na parkiecie i kilkadziesiąt sekund później wyrównał Grzegorz Migdał, a w 16 min. po sprytnie rozegranym rzucie wolnym Michał Słonina wyprowadził GKS na prowadzenie. Stracili je dwie minuty później po dobitce Nowaka, który wykorzystał niepewną interwencję Borowskiego. Tyski bramkarz zrehabilitował się w pełni na 11 sekund przed końcem I połowy, broniąc rzut karny za szósty faul zespołu.

W pierwszych minutach po przerwie oba zespoły miały swoje szanse na gola, ale interwencje Borowskiego i słabo nastawione celowniki tyszan sprawiły, że na kolejne gole musieliśmy poczekać niemal dopołowy tej części gry. Za to później posypały się jedna po drugiej. W 29 min. trafił Tomasz Bernat, w 31 min. na 4:2 podwyższył Wojciech Łasak, a minutę później Grzegorz Migdał zdobył swojego drugiego gola i było 5:2.

W ostatnich pięciu minutach goście z Polkowic co rusz wycofywali bramkarza, ale przewagę liczebną w polu wykorzystali tylko raz – w 39 min. gola zdobył Pazio – na co zresztą po chwili odpowiedział Tomasz Bernat ustalając rezultat meczu na 6:3.

To zwycięstwo pozwoliło tyszanom na awans na trzecie miejsce w tabeli. Dzięki zwycięstwu w bezpośrednim spotkaniu wyprzedzili oni zespół AZS Lublin, który ma tyle samo punktów co GKS Futsal Tychy. O następne ligowe zdobycze podopieczni Marka Kołodziejczyka i Michała Słoniny powalczą w drugi weekend stycznia.

GKS Futsal Tychy – Górnik Polkowice 6:3 (2:2). Gole dla tyszan: Migdał (12′ i 32′), Słonina (31′), Bernat (29′ i 39′), Łasak (31′).

GKS: Borowski – Łasak, Pytel, Migdał, Dudzik, Bernat, Słonina, Kochanowski, Kołodziejczyk, F. Biernat, Kamiński, Dwórznik i Lisiński.