GKS Tychy w ćwierćfinale Pucharu Polski!!!

2
909

Ponad cztery dekady czekali tyscy kibice na awans GKS Tychy na ten szczebel rozgrywek o piłkarski Puchar Polski. I doczekali się! Drużyna Ryszarda Tarasiewicza pokonała ekstraklasowy ŁKS Łódź 2:0 i awansowała do ćwierćfinału PP!

W pierwszej połowie rozgrywanego w późny środowy wieczór spotkania nie oglądaliśmy goli, choć grający lepszą piłkę tyszanie mieli ku temu kilka okazji. Podobnie jak na początku drugiej odsłony, kiedy dogodnych sytuacji nie wykorzystali Wojciech Szumilas i Sebastian Steblecki. Wreszcie w 72 min. płaskim uderzeniem Szumilas posłał piłkę pod brzuchem łódzkiego bramkarza do siatki, a osiem minut później rezultat ustalił Marcin Biernat, który celną główką zamknął dośrodkowanie Szumilasa z rzutu rożnego.

O tym, kto będzie ćwierćfinałowym przeciwnikiem tyszan, przekonamy się już w czwartek, 12 grudnia, kiedy zaplanowano losowanie 1/4 finału PP. Mecze na tym szczeblu rozgrywane będą w dniach 10-12 marca lub 17-19 marca.

GKS Tychy – ŁKS Łódź 2:0 (0:0). Gole: Szumilas (72′) i Biernat (80′).

GKS Tychy: Jałocha – Mańka, Biernat, Sołowiej, Szeliga – Steblecki, J. Piątek, Daniel, Szumilas, Moneta (89′ Połap) – Piątkowski (83′ Lewicki).

Zdjęcia: Wojciech Wieczorek