Kara dla GKS za zachowanie kibiców

3
704

GKS Tychy w 2. kolejce Hokejowej Ligi Mistrzów po meczu z Adlerem Mannheim 2:3 został ukarany przez komisję dyscyplinarną za oprawę zaprezentowaną przez kibiców.
Tyscy fani w tracie meczu wywiesili flagę z napisem „German Death Camps”.

Banery z taką treścią, zgodnie z zasadami międzynarodowej federacji, są absolutnie zakazane. Na stadionach nie mają prawa pojawiać się żadne transparenty i flagi nawiązujące do spraw politycznych. W związku z powyższym na najlepszy polski zespół komisja dyscyplinarna nałożyła karę finansową. Kasa GKS-u Tychy uszczupli się o 2 tys. euro. Klub złożył obszerne wyjaśnienia, ale te komisja nie anulowała kary.

„W uzasadnieniu władz Hokejowej Ligi Mistrzów czytamy, że kibice GKS Tychy po raz drugi złamali te reguły. Taka sama sytuacja miała już miejsce w ubiegłym sezonie podczas meczu z IFK Helsinki. Wtedy klub otrzymał słowne ostrzeżenie” – czytamy na oficjalnej stronie GKS-u Tychy. Kibice GKS-u Tychy podpadli nie tylko wywieszonym transparentem. Podczas odgrywania niemieckiego hymnu przed meczem z Adler Mannheim rozległy się gwizdy na trybunach.

źródło

Wartogłowiczanin
Wartogłowiczanin

Gwizdy na niymcow co wymordowali miliony Polaków. Toż to nieludzie. Mowa nienawiści.

Paprocyniok
Paprocyniok

A co to ma wspólnego z hokejem?

Krzyś
Krzyś

Jest gdzieś link do wsparcia w/s opłacenia tej kary? Kibic KSG prawnuk Powstańca Śląskiego pozdrawia