Fortuna 1 Liga w raporcie InStat

1
378

To był bardzo ciekawy sezon Fortuna 1 Ligi. Raków Częstochowa i ŁKS Łódź zdominowały rozgrywki, ale emocji nie zabrakło także nad dole tabeli, gdzie o utrzymanie drużyny walczyły dosłownie do ostatnich sekund. Jak sezon 2018/2019 wyglądał w statystykach platformy InStat? Oto kilka przykładów.

Stały fragment gry bardzo często może przeważyć o losach spotkania. Najskuteczniejsi w tym elemencie gry byli zawodnicy Chojniczanki Chojncie, którzy zdobyli aż 26 bramek. Taki wynik to aż 53% wszystkich strzelonych goli przez graczy z Chojnic, co jest najwyższym wynikiem w lidze.

Strzelone gole ze stałych fragmentów gry:

1. Chojniczanka Chojnice – 26,
2. Podbeskidzie Bielsko-Biała – 22,
3. Stal Mielec – 22,
4. Raków Częstochowa – 21,
5. GKS Tychy – 20.

Z kolei największe problemy ze stałymi fragmentami gry mieli zawodnicy Wigier Suwałki, którzy łącznie stracili 29 bramek, ale aż 11 z rzutów karnych. Duże kłopoty podczas rzutów rożnych rywali mieli gracze Bytovii Bytów, którzy w ten sposób stracili 12 goli.

5. Odra Opole – 52%.

Zawodnicy Rakowa Częstochowa nie bali się również wchodzić w ofensywne pojedynki, podobnie, jak gracze GKS Tychy, czy ŁKS-u Łódź.

Liczba pojedynków w ataku (średnio na mecz – próby/udane):

1. Raków Częstochowa – 80/39 – 48%,
2. GKS Tychy – 85/40 – 47%,
3. ŁKS Łódź – 74/34 – 46%,
4. GKS Katowice – 85/39 – 46%,
5. Odra Opole – 84/38 – 45%.

W klasyfikacji kluczowych podań niekwestionowanym liderem jest Dani Ramirez. Hiszpan wielokrotnie udowodnił, że był motorem napędowym ŁKS-u Łódź.