Opowieść psychofana – Grzegorza Krzysztofika

0
137

Już dziś o godz. 19 w Galerii Strefart rozpocznie się wernisaż wystawy Grzegorza Krzysztofika „Opowieść Psychofana”.

Ta przewrotnie zatytułowana wystawa zdjęć jest pretekstem do opowieści wokół muzyki, postaci i sytuacji czasem nieoczywistych, wykreowanych podczas koncertów, zdarzeń i spotkań, które towarzyszą życiu muzyków, w tym członków orkiestry AUKSO.
Grzegorz jest stałym bywalcem koncertów organizowanych w sali koncertowej Mediateki, a wykonane przez niego zdjęcia to dokumentacja koncertów sezonu 3.0.
Jako pasjonat zarówno fotografii, jak i muzyki, podejmuje próbę połączenia tych dwóch dziedzin sztuki w jedno. Lecz czy da się zatrzymać w obiektywie nie tylko obrazy, ale i dźwięki?

Przedstawiona dokumentacja zdjęciowa będzie też tłem do niecodziennego spotkania z wybitnym dyrygentem maestro Markiem Mosiem. Dyrektor i dyrygent opowie o niełatwych początkach orkiestry, podzieli się jej planami na przyszłość, a także zdradzi kulisy przygotowań do najbliższych koncertów.

Wieczór ten będzie też spotkaniem z muzyką wykonaną przez Acoustic Quartet. Kwartet złożony jest z członków Orkiestry AUKSO. Tego wieczoru zaprezentuje interpretacje dzieł najsłynniejszych kompozytorów muzyki klasycznej.

źródło: Grzegorz Krzysztofik Fotografia