Frydek-Mistek rozgromiony, w czwartek dwa mecze

0
143

Przebywający na obozie w czeskiej miejscowości Valašské Meziříči piłkarze GKS Tychy po dawce ostrych treningów rozegrali we wtorek, 10 lipca, kolejny mecz kontrolny. W czwartek, 12 lipca, rozegrają… dwa sparingi.

Mecz ze spadkowiczem II ligi czeskiej MFK Frydek-Mistek zakończył się wysokim zwycięstwem tyszan 4:0, choć niemal przez całą I połowę utrzymywał się rezultat bezbramkowy. Dopiero w ostatniej akcji tej części gry Łukasz Grzeszczyk trafił z rzutu wolnego do siatki Czechów. Po przerwie padły kolejne gole: w 61 min. skutecznym egzekutorem rzutu wolnego okazał się Maciej Mańka, chwilę później trzeciego gola zdobył Kamil Zapolnik, który w ostatnich minutach trafił ponownie i ustalił rezultat na 4:0.

W I połowie trener Ryszard Tarasiewicz wystawił następujący skład: Jałocha – Grzybek, Biernat, Tanżyna, Abramowicz – Bernhardt, Bogusławski, J. Piątek, Grzeszczyk, Zapolnik – Giel. Po zmianie stron GKS zagrał w zestawieniu: Igaz – Mańka, Kowalczyk, Pańkowski, Pipia – Połap, Biegański, Steblecki, K. Piątek, Staniucha – Zapolnik.

W czwartek, 12 lipca piłkarze tyscy podzieleni zostaną na dwie drużyny. Jedna z nich zmierzy się przed południem w Wodzisławiu z ósmym zespołem ekstraklasy ukraińskiej Karpatami Lwów, natomiast druga o godz. 17 zagra w Hulinie z miejscowym Spartakiem (III liga czeska).

Foto: Tyski Sport S.A.