Alarm smogowy w smartfonie

0
17

Miejska aplikacja mobilna Treespot Tychy zyska niebawem nową funkcję. Od listopada za jej pośrednictwem mieszkańcy będą mogli sprawdzać jakość powietrza w Tychach.
Treespot Tychy powstał jako mobilny przewodnik po mieście, z bazą ciekawych obiektów, aktualnych wydarzeń i rozkładami jazdy komunikacji miejskiej. W ubiegłym roku został wzbogacony o usługę „Zgłoś usterkę”. Dzięki niej stał się także narzędziem do komunikacji z urzędem. Mieszkańcy mogą za jego pośrednictwem zgłaszać problemy i usterki, z jakimi na co dzień się spotykają – np. dziury w chodnikach, zepsute oświetlenie itp.
W listopadzie miejska aplikacja mobilna zyska kolejną funkcję. Treespot w przystępnej formie będzie udostępniać informacje z miejskich czujników mierzących stężenie pyłów PM10 i PM2,5 w powietrzu. Dzięki temu użytkownicy aplikacji będą mogli w każdej chwili sprawdzić aktualną jakość powietrza w mieście.
Dodanie modułu zmieni układ graficzny aplikacji – na stronie głównej użytkownik będzie miał sześć głównych ikon: Miejsca, Wydarzenia, Komunikacja, Aktualności, Zgłoś usterkę oraz nową: Smog Alarm. Aplikacja będzie również wysyłać powiadomienia, gdy jakość powietrza będzie bardzo zła. Tak więc każdy mieszkaniec, który zainstaluje na swoim smartfonie Treespot Tychy, zyska narzędzie informujące go na bieżąco o zagrożeniach związanych ze smogiem.
Przypominamy, że już teraz można sprawdzać jakość powietrza na stronie https://airly.eu/pl/ . Dostępna tam interaktywna mapa prezentuje lokalizacje poszczególnych czujników oraz wyniki pomiarów.
Aplikacja Treespot Tychy jest bezpłatna i dostępna na urządzeniach z systemami Android, iOS i Windows Phone. Nową zaktualizowaną wersję będzie można pobrać ze sklepów Google Play i AppStore w listopadzie.
Foto: ARC