Mistrz za mocny dla Falcons

0
64

W swoim piątym spotkaniu Topligi zespół Tychy Falcons zmierzył się na wyjeździe z niepokonanymi w tym sezonie wrocławskimi Panterami. Zgodnie z przewidywaniami mistrz Polski poradził sobie z beniaminkiem i pewnie pokonał tyskie Sokoły 42:7.
O wysokim zwycięstwie Panthers zadecydowała trzecia kwarta, którą gospodarze wygrali 21:0. Po dwóch pierwszych kwartach wrocławianie prowadzili jedynie 14:7, po dwóch przyłożeniach najlepszego swojego gracza, Rickeya Stevensa. Punkty dla Falcons (jak się okazało – jedyne w tym spotkaniu) zdobyli na początku meczu Jacek Wróblewski (touchdown) i Krzysztof Richter (podwyższenie).
Tychy Falcons zajmują aktualnie czwarte miejsce w tabeli Topligi i do zakończenia sezonu zasadniczego pozostał im jeszcze jeden mecz. 20 maja Sokoły zmierzą się w Gdyni z tamtejszą drużyną Seahawks.
Panthers Wrocław – Tychy Falcons 42:7 (7:7, 7:0, 21:0, 7:0).