Piłka: Wreszcie zwycięstwo!

0
43

Piłkarze GKS Tychy odnieśli w sobotę (11 marca) pierwsze zwycięstwo w rundzie rewanżowej rozgrywek I ligi. Podopieczni trenera Jurija Szatałowa na własnym stadionie pokonali ostatni w tabeli zespół MKS Kluczbork 4:2 (1:2).
Piłkarze gości objęli prowadzenie w 26 min. po golu Niziołka. Wyrównał w 32 min. Łukasz Grzeszczyk, który precyzyjnie uderzył z rzutu wolnego, ale remis utrzymali tyszanie tylko przez trzy minuty, do gola Essama, dającego piłkarzom z Kluczborka prowadzenie do przerwy.
W drugiej połowie gole zdobywali już tylko gospodarze, a ściślej tylko Jakub Świerczok, który ustrzelił klasycznego hat-tricka (47 min. z karnego, 66 min. i 90 min.) i dał GKS-owi cenne trzy punkty.
GKS Tychy – MKS Kluczbork 4:2 (1:2). Gole dla GKS: Grzeszczyk (35′), Świerczok (47′ karny, 66′ i 90′).