Sprintem przez areny

0
27

Koszykówka: GKS gromi Siedlce
W ostatnim w tym roku meczu I ligi koszykówki GKS Tychy rozgromił SKK Siedlce 90:49. Było to 9. zwycięstwo podopiecznych Tomasza Jagiełki w tym sezonie.
W pierwszej kwarcie tyszanie objęli prowadzenie 14:4, jednak goście odrobili straty i wyszli na prowadzenie, wygrywając pierwsza odsłonę 19:18. Jednak od drugiej kwarty gospodarze opanowali parkiet. Kolejną świetną partię rozgrywał Mazur, do którego dołączyli Piechowicz, Hałas i Deja. Tyszanie mieli zdecydowana przewagę pod koszami, zdecydowanie wygrywali zbiórki (42:24) i byli skuteczniejsi w rzutach za 3.
Po 15 kolejkach GKS Tychy jest na 6. miejscu z 24 pkt. Prowadzi Sokół Łańcut – 28 pkt, przed Spójnią – 27 pkt i Legia – 26 pkt.
GKS Tychy – SKK Siedlce 90:49 (18:19, 27:10, 23:9, 22:11).
GKS Tychy – Mazur 20 (2), Deja 15 (3), Hałas 14 (1), Basiński 7 (2), Bzdyra 3 oraz Piechowicz 13, Zub 9, Basiński 7 (2), Zawadzki 4, Szpyrka 3, Barycz 2.

Siatkówka: Blisko niespodzianki
Kolejny mecz TKS Tych rozegrał na parkiecie lidera – MKS Andrychów i był bliski sprawienia niespodzianki. Po dwóch setach było 1:1, a trzecią, najbardziej wyrównaną część meczu gospodarze wygrali na przewago. Podopieczni Marcina Nycza rozegrali bardzo dobra partię i także w czwartym secie toczył się wyrównany pojedynek, minimalnie wygrany przez rywali.
Po tej serii tyszanie znów spadli na czwarte miejsce i po 14 meczach mają w dorobku 30 pkt. Do TKS zbliżyła Się drużyna SMS PZPS Spała na odległość 2 pkt. Prowadzi Andrychów31 pkt prze Volleyem Rybnik 34 pkt i MCKiS Jaworzno – 31 pkt.
MKS Andrychów – TKS Tychy 3:1 (25:20, 22:25, 27:25, 25:23).
Kobieca drużyna TKS rozegra mecz z Silesią Mysłowice 22.12 o godz. 17.

Unihokej: Wysokie wygrane Pioniera
Ekstraklasowa drużyna TKKS Jadberg Pionier Tychy rozegrała dwa kolejne mecze i oba pewnie wygrała. Tym razem tyszanie gościli na parkiecie Gladiatora Katowice. W sobotę pokonali rywali 11:4, natomiast w niedzielnym rewanżu wygrali 12:4. Tyszanie są niezagrożonym liderem w grupie C – wygrali wszystkie 12 meczów i mają na koncie 36 pkt.
Gladiator Katowice – TKKF Jadberg Pionier Tychy 4:11 (1:1, 1:5, 2:5). Bramki dla Pioniera: Kozieł 2, Kolanowski 2, Dziaków 2, Malasiewicz 2, Puk, Drewienkowski, Karski.
Gladiator Katowice – TKKF Jadberg Pionier Tychy 4:12 (1:4, 1:4, 2:4). Bramki: Kozieł 3, Malasiewicz 3, Kolanowski 2, Diaków 2, Pogrzeba, Krzysteczko.