Kotwica Kołobrzeg-GKS Tychy 0:2

0
68

Niezwykle cenne trzy punkty wywożą tyscy piłkarze z Kołobrzegu! W meczu 29. kolejki GKS pokonał miejscową Kotwicę 2:0 (1:0), a bramki strzelali Mateusz Bukowiec i Łukasz Grzeszczyk.
Mimo porażki w ostatnim meczu z Legionovią Legionowo, trener GKS Kamil Kiereś postanowił praktycznie nie zmieniać wyjściowej jedenastki tyszan. Jedyną, wymuszoną roszadą było zastąpienie pauzującego za kartki Seweryna Gancarczyka innym defensorem, Tomaszem Boczkiem.
„Trójkolorowi” od początku co jakiś czas stwarzali mniejsze, bądź większe zagrożenie pod bramką gospodarzy. Przewaga GKS została udokumentowana golem w 19. minucie gry. Po faulu na Grzybku, do piłki ustawionej z prawej strony pola karnego Kotwicy podszedł Grzeszczyk, którego dośrodkowanie trafiło na głowę Daniela Tanżyny. Stoper tyszan zgrał futbolówkę tuż przed bramkę, a tam najprzytomniej zachował się Bukowiec, posyłając ją do siatki.
Jeszcze przed przerwą podopieczni Kamila Kieresia mogli podwyższyć prowadzenie, jednak uderzenie z dystansu Mateusza Mączyńskiego z trudem odbił przed siebie bramkarz gospodarzy, Wojciech Małecki. W doliczonym czasie pierwszej połowy groźnie wyglądającej kontuzji nabawił się Adam Varadi. Czeski napastnik musiał udać się do szpitala, gdzie założono mu pięć szwów.
Jednobramkowe prowadzenie nie zadowalało tyskiej drużyny, która po przerwie stwarzała sobie kolejne sytuacje. W 60. minucie z dystansu na bramkę uderzył Bukowiec, a prezentu Małeckiego, który odbił przed siebie piłkę, nie zmarnował Grzeszczyk, kierując ją do siatki z najbliższej odległości.
Choć przez ostatnia dwadzieścia minut zawodnicy GKS grali w liczebnym osłabieniu, po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Mączyński, a gracze Piotra Tworka posiadali optyczną przewagę, to większego zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Pawła Florka nie stworzyli.
Kotwica Kołobrzeg – GKS Tychy 0:2 (0:1)