GKS Tychy-Błękitni Stargard 1:0

0
99

Ciężko, ale najważniejsze, że zwycięsko! Piłkarze GKS Tychy w meczu 26. kolejki ligowej pokonali na własnym terenie drużynę Błękitnych Stargard 1:0 (0:0). Bramkę dającą trzy punkty tyszanom strzelił Łukasz Grzeszczyk.
Po pierwszej połowie utrzymywał się bezbramkowy rezultat, choć obie drużyny stworzyły sobie klarowne sytuacje. W 12. minucie sam na sam z Pawłem Florkiem wybiegł Wojciech Fadecki, ale młody golkiper GKS w świetnym stylu obronił próbę strzału pomocnika gości.
Podobną okazję przyjezdni mieli w ostatniej akcji pierwszej połowy, ale i tym razem górą okazał się „Floro”, który złapał lekkie uderzenie Michała Magnuskiego. Groźnie było również w polu karnym Błękitnych, jednak strzały m.in. Daniela Tanżyny po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, czy Mateusza Mączyńskiego zza linii pola karnego nie znajdowały drogi do siatki.
Tę jedyną sytuację, po której padł gol tyszanie stworzyli sobie po godzinie gry. Najpierw z dystansu uderzył Mączyński, później piłka trafiła pod nogi Grzeszczyka, który posłał futbolówkę wprost w lewy słupek, ale na szczęście dobitka okazała się już skuteczna.
„Trójkolorowi” ostatnie kilkanaście minut grali w liczebnym osłabieniu po tym, jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Marcin Radzewicz. Mądrze grający w defensywie piłkarze GKS nie wypuścili już prowadzenia, dzięki czemu odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu.
GKS Tychy – Błękitni Stargard 1:0 (0:0)