Motocykliści w Wilkowyjach

0
175

Przy pięknej pogodzie i znakomitej frekwencji odbył się w sobotę (16.04) VI Wilkowyjski Zlot Motocyklowy.
Uczestnicy zlotu spotkali się przy kościele św. Ojca Pio w Mąkołowcu i stamtąd ruszyli na paradę ulicami miasta. Kolumnę kilkuset motocykli prowadzili na swoich maszynach pomysłodawcy i organizatorzy zlotu: ks. Dariusz Gadomski, proboszcz parafii pw. św. Ojca Pio i ks. Michał Macherzyński, proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Aniołów w Wilkowyjach – gdzie po mszy świętej odbył się motocyklowy festyn.
Wilkowyjski Zlot Motocyklowy od lat gromadzi nie tyko tyskich miłośników dwóch kółek. Przyjeżdżają tu ludzie z całego Śląska. – Jesteśmy tu po raz trzeci i widzimy że impreza jest coraz lepsza, zbiera się coraz więcej motocykli – mówili członkowie grupy Motocyklowe Mysłowice.
Jagoda i Piotr przyjechali na zlot z Zabrza na trójkołowym motocyklu „Czarnym” – własnej konstrukcji Piotra. Towarzyszyła im Kaja – suczką rasy york, która towarzyszy swoim opiekunom w motocyklowych podróżach. – Najdalej byliśmy aż za Łodzią – mówi Piotr. – Kaja wytrzymuje to bez problemu. Ma pasy bezpieczeństwa kask, odpowiedni ubiór i podróżuje z nami.
Po przyjeździe do Wilkowyj, motocykliści zebrali się w kościele na mszy świętej. Modlono się za kolegów, którzy w ostatnich latach zginęli w wypadkach, ale były też radośniejsze intencje: na przykład z okazji urodzin niektórych z zebranych. Kolekta zebrana podczas mszy została przeznaczona na protezę nogi dla Patryka Chmielowca, który w zeszłym roku uległ wypadkowi na motorze.
Imprezę zakończyły występy smyczkowego duetu Need For Strings oraz Kasi Moś. Repertuar był godny motocyklowego zlotu. Dziewczyny z Need For Strings specjalizują się w smyczkowych coverach heavy-metalowych przebojów. W ich wykonaniu publiczność usłyszała m.in. „Fear of the Dark” zespołu Iron Maiden. Z kolei Kasia Moś zaśpiewała m.in. swoją piosenkę „Addiction” z którą występowała w tym roku w polskich preselekcjach do konkursu Eurowizji, ale także np. „Sweet Home Alabama” zespołu Lynyrd Skynyrd. Obie grupy zaprezentowały też swoje wersje hitu grupy AC\DC „Highway to hell” – który prawdopodobnie pierwszy raz w historii został wykonany w kościele.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Foto: SW