Strzelecki popis GKS Futsal

0
35

Zawodnicy GKS Futsal urządzili sobie ucztę strzelecką w potyczce ze Stalą Mielec. Tyszanie rozbili rywali 16:1 (!) dominując od pierwszej do ostatniej minuty.
Faworytem meczu byli z pewnością tyszanie, ale fakt, że nie wygrali jeszcze ligowego meczu we własnej hali mógł rzucać dodatkową presję. Ta jednak jeszcze mocniej zmotywowała podopiecznych Witolda Zająca.
Pierwsi okazję jednak mieli goście, którzy już po kilku sekundach mogli pokonać Zbigniewa Modrzika. Ten jednak wychodząc z bramki zażegnał niebezpieczeństwo pewnie broniąc strzał rywala. Doskonałe okazje mieli też gospodarze, ale Michał Słonina huknął obok słupka, a Piotra Myszora powstrzymał bramkarz rywali. Modrzik raz jeszcze musiał interweniować w czwartej min., ale ponownie stanął na wysokości zadania.
Wynik w 5. min. otworzył Bartłomiej Sitko, oddając sytuacyjne uderzenie. Chwilę później wychowanek GKS Tychy lekko trącił piłkę uderzoną przez Słoninę czym zmylił bramkarza gości. W 7. min. Myszor przeprowadził indywidualną akcję, ale huknął w poprzeczkę. Pół min. później jednak oddał precyzyjny strzał po podaniu Pawła Pytla i jasnym było, że tyszanie nie dadzą sobie wyrwać zwycięstwa.
Kolejne minuty były nieco spokojniejsze, choć po obu stronach nie brakowało okazji podbramkowych. Bramki zaczęły jednak padać w ostatnich pięciu min. gry. Najpierw ponownie na listę strzelców wpisał się Sitko, a chwilę później Kacper Dudzik ograł rywala i mocnym uderzeniem pokonał bramkarza gości. W ostatniej min. jeszcze bramki zdobyli Piotrowie – Kubica i Myszor. Goście trafili też w poprzeczkę bramki Modrzika.
Po zmianie stron kibice na bramkę musieli czekać długo, bo aż… pięć minut. Wówczas Patryk Szachnitowski wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką. Chwilę później na listę strzelców wpisał się Michał Słonina, który oddał przepiękny strzał w okienko mieleckiej bramki. W 27. min. błysnął Filip Biernat, dla którego było to pierwsze trafienie w seniorskim futsalu. Po pół godz. gry było już 13:0, a kolejne bramki zdobyli ponownie Sitko, Biernat oraz Myszor. W 32. min. Słonina kolejnym uderzeniem z dystansu podwyższył prowadzenie.
Goście, choć mieli coraz mniej sił stworzyli sobie również okazje podbramkowe. Brakowało im jednak skuteczności, a gola zdobyli dopiero po drugim trafieniu Dudzika. Wynik w 38. min. ustanowił Sitko, który tuż przed końcem jeszcze trafił piłką w poprzeczkę.
GKS Futsal Tychy – Stal Mielec 16:1 (7:0). Bramki: Sitko 5, Myszor 3, Dudzik 2, Kubica, Słonina 2, Szachnitowski, Biernat 2.
GKS Futsal Tychy: Modrzik, Banasiak – Słonina, Myszor, Pytel, Kubica, Filip Biernat, Szachnitowski, Dudzik, Sitko, Jania, Fabian Biernat.