Jadberg Pionier zakończył sezon

0
19

Sezon zasadniczy zakończyli unihokeiści Jadberg Pioniera Tychy. Tyszanie w miniony weekend rozegrali dwumecz z Fenomenem Babmost notując porażkę oraz zwycięstwo.
Sobotni pojedynek na swoją korzyść rozstrzygnęli zawodnicy drużyny przyjezdnej. Na nic zdał się tego dnia waleczny charakter tyszan.
Fenomen już po 65 sek. gry prowadził dwoma bramkami, na które odpowiedział Ibrahim Mohammed. Rywale ponownie powiększyli przewagę, ale walczący zawodnicy Pioniera zdołali wyrównać. Gole strzelili Łukasz Biesiada i Grzegorz Diaków, ale jeszcze w pierwszej tercji przyjezdni wyszli na prowadzenie.
Druga część gry była emocjonująca i pełna goli, bowiem padło ich aż osiem. Trzy zaraz na początku zdobyli goście. Diaków zmniejszył stratę, ale od tego momentu padał gol za golem. W tej części Diaków trafił po raz trzeci w tym meczu oraz drugi raz Mohammed. Rywale jednak schodzili na przerwę prowadząc 9:6. Rozmiar porażki zmniejszył Michał Karski.
TKKF Jadberg Pionier Tychy – UKS Fenomen Babimost 7:9 (3:4, 3:5, 1:0).
W niedzielę tyszanie wzięli rewanż na rywalach, choć zwycięstwo nie przyszło łatwo. Początkowo gra była wyrównana, a na trafienie Łukasza Biesiady i Krzysztofa Carina odpowiadali rywale. Przed przerwą trafił jeszcze Grzegorz Diaków.
Po zmianie stron pierwsi trafili gospodarze, a konkretnie ponownie Biesiada. To mocno podrażniło gości, którzy odpowiedzieli dwoma trafieniami. Krystian Malasiewicz wprawdzie ponownie wyprowadził tyszan na prowadzenie, ale w tej części do bramki goście trafili do bramki aż czterokrotnie! Stratę nieco zmniejszył Biesiada, ale wynik i tak oznaczało to ciężką przeprawę Jadberg Pioniera w trzeciej tercji.
Gospodarze grając z nożem na gardle zagrali jednak koncertowo, a sygnał do ataku dał Michał Karski. Wyrównał Grzegorz Diaków, który drugi raz w tym spotkaniu znalazł sposób na bramkarza rywali. Zwycięstwo gospodarzom dał Rafał Pogrzeba wykorzystując podanie Artura Sajewicza.
TKKF Jadberg Pionier Tychy – UKS Fenomen Babimost 9:8 (3:2, 2:5, 3:0).
TKKF Jadberg Pionier Tychy w fazie play-off zmierzy się z Szarotką Nowy Targ. Pierwsze spotkanie rozegrane zostanie w Tychach, a początek fazy pucharowej 5 marca.