Mediateka zaczyna żyć

0
198

Dobiegła końca budowa Mediateki XXI wieku. To kolejny etap rewitalizacji budynku, w którym kiedyś miał powstać zespół szkół municypalnych. Prace budowlane nadzorował Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych.
– Wszystkie odbiory już został przeprowadzone, pozostało jeszcze do wykonania kilka drobnych prac kosmetycznych i porządkowych – powiedziała Teresa Janeczko, dyrektor MZBM. – Trwa przenoszenie zasobów Miejskiej Biblioteki Publicznej, w sali koncertowej próby rozpoczęła już nasza Orkiestra Kameralna AUKSO. Równocześnie odbywają się szkolenia dla osób, które zajmować się będą urządzeniami technicznymi w budynku.
Przypomnijmy, iż w Mediatece znajdzie siedzibę MBP, będą tutaj wypożyczalnia i czytelnie – ogólna, dla dzieci (połączona z placem zabaw) oraz biblioteka muzyczna, prawna, naukowa, itd. Pomieszczenia wyposażone są w wysokiej klasy sprzęt komputerowy z bezprzewodowym internetem i stanowiskami do słuchania muzyki. Sercem obiektu jest sala koncertowa, która może być wykorzystywana jako studio nagrań. W pomieszczeniach w tej części budynku znajdzie swoją siedzibę orkiestra AUKSO.
Do zagospodarowania pozostało jeszcze kilka pomieszczeń, przeznaczonych na działalność gospodarczą. Jak informuje Wydział Gospodarki Lokalowej Urzędu Miasta, chodzi o trzy lokale usytuowane od strony południowej i północnej budynku – jeden o powierzchni użytkowej 132 m kw., drugi – 93 m kw. Są wyposażone we wszelkie instalacje i gotowe do rozpoczęcia działalności. Jest też trzeci lokal o powierzchni użytkowej 83 m kw., z przeznaczeniem na prowadzenie działalności gastronomicznej. W lokalu znajdzie się pełne wyposażenie kuchni, a także kilka pomieszczeń na magazyn, szatnie oraz pełne zaplecze sanitarne. Bliższych informacji na temat zasad wynajmu, stawek można zasięgnąć w Wydziale Gospodarki Lokalowej Urzędu Miasta, tel. 32/776-30-57.
Dodajmy, iż inwestycja o wartości 42 mln zł (brutto) sfinansowana została w 60 proc. z pożyczki w ramach Inicjatywy Jessica z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, a w 40 proc. z kredytu ze środków Banku Rozwoju Rady Europy.
Foto: Leszek Sobieraj