Porażka na inaugurację w Rouen

0
25

Hokeiści GKS Tychy choć ambitnie walczyli do ostatnich sekund musieli uznać wyższość gospodarzy turnieju III rundy Pucharu Kontynentalnego. Tyszanie ulegli Rouen Dragons 3:5.
Wiadomym było, że starcie z gospodarzem turnieju będzie bardzo trudne. Tyszanie, choć przegrali nie mają się jednak czego wstydzić.
Wynik spotkania otworzyli zawodnicy Rouen Dragons, którzy już w 6. min. pokonali Stefana Zigardiego. Na listę strzelców wpisał się Florian Chakiachvili, który wykorzystał grę w przewadze gospodarzy. Na trafienie Smoków odpowiedział w 12. min. Radosław Galant, dając jednocześnie znak do ataków. 50 sek. przed przerwą GKS wyszedł na prowadzenie. Mający przewagę tyszanie odważniej zaatakowali, a gola zdobył Jarosław Rzeszutko.
W drugiej tercji gospodarze dążyli do wyrównania. Sztuka ta im się udała w 32. min., kiedy oba zespoły grały w czteroosobowych składach. Wydawało się, że trzecia partia będzie bardzo zacięta, jednak gospodarze niemal rozstrzygnęli spotkanie w ciągu czterech min.
W 42. min. François-Pierre Guénette wyprowadził swój zespół na prowadzenie kolejny już raz wykorzystują liczebną przewagę. W ciągu kolejnych czterech min. gospodarze zdobyli jeszcze dwie bramki zyskując bezpieczną przewagę.
Nadzieję w serca licznie zebranych tyskich kibiców wlał jeszcze Mateusz Bepierszcz w 51. min. Na więcej jednak tyszanom Dragons już nie pozwolili.
Rouen Dragons – GKS Tychy 5:3 (1:2, 1:0, 3:1).
1:0 Florian Chakiachvili – Loïc Lampérier – Sacha Treille (05:51) 5/4
1:1 Radosław Galant (11:54)
1:2 Jarosław Rzeszutko – Jaroslav Hertl – Bartłomiej Pociecha (19:10) 5/4
2:2 Sacha Treille  – François-Pierre Guénette (31:15) 4/4
3:2 François-Pierre Guénette – Sacha Treille – Yorick Treille (41:20) 5/4
4:2 Jason Krog – Marc-André Thinel (43:09)
5:2 Marc-Andre Thinel (45:12)
5:3 Mateusz Bepierszcz – Kamil Kalinowski (50:27)
GKS Tychy: Stefan Zigardy (Kamil Kosowski) – Bartosz Ciura, Michael Kolarz; Adam Bagiński, Radosław Galant, Jakub Witecki – Bartłomiej Pociecha, Jaroslav Hertl; Mikołaj Łopuski, Marcin Kolusz, Maxim Kartoshkin – Mateusz Bryk, Michał Kotlorz, Filip Komorski, Kamil Kalinowski, Josef Vitek – Jarosław Rzeszutko, Dawid Majoch, Patryk Kogut, Mateusz Bepierszcz, Bartłomiej Jeziorski.