Efektowna trzecia tercja GKS

0
19

Dzięki efektownej trzeciej tercji hokeiści GKS Tychy wygrali ostatni test przed turniejem III rundy Pucharu Kontynentalnego. Tyszanie rozbili KS Nesta Toruń HSA 9:3 strzelając w ostatniej części aż siedem goli!
Hokeiści GKS Tychy po przerwie na mecze reprezentacji Polski pokonali już Zagłębie Sosnowiec. Drugi test przed wyjazdem do Francji także zdali, choć nie bez problemów.
Pojedynek z torunianami GKS rozpoczął dobrze, bo w 8. min. Bartosz Ciura wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Cieszył się z niego jednak zaledwie 23 sek.! Więcej goli, choć okazji nie brakowało, w tej części gry nie padło. Po zmianie stron Kamil Kalinowski ponownie wyprowadził GKS na prowadzenie. Goście jednak ponownie wyrównali, a Kamil Kosowski skapitulował na siedem sek. przed przerwą.
W trzeciej tercji jednak kibice oglądali prawdziwy grad bramek. GKS zdobył ich aż siedem, a goście dorzucili jeszcze jedno trafienie. Chwilę po wznowieniu gry Radosław Galant wykorzystał grę w przewadze tyszan i ponownie wyprowadził zespół na prowadzenie. Chwilę później swoje trafienie dorzucił Filip Komorski. 48. sek. po nim na listę strzelców wpisał się Mikołaj Łopuski. Bramki strzelili jeszcze Marcin Kolusz, Jakub Witecki, Maksim Kartoshkin i ponownie Łopuski. Goście w końcówce zdołali jeszcze pokonać bramkarza GKS.
Tyszanie wysoko pokonali Nestę Toruń, choć mieli sporo problemów. Zdali jednak ostatnie dwa egzaminy przed wylotem do Francji, gdzie zmierzą się w turnieju III rundy Pucharu Kontynentalnego.
GKS Tychy – KS Nesta Toruń HSA 9:3 (1:1, 1:1, 7:1).
1:0 Bartosz Ciura – Radosław Galant – Adam Bagiński (07:57)
1:1 Daniel Minge – Sergiej – Kuhushkin – Michał Kalinowski (08:20)
2:1 Kamil Kalinowski – Filip Komorski – Patryk Kogut (37:36)
2:1 Daniel Minge – Miłosz Lidtke – Yaumen – Zhylinski (39:53)
3 : 2 Radosław Galant – Josef Vítek (43:57) 4/5
4 : 2 Filip Komorski – Josef Vítek – Kamil Kalinowski (45:29)
5 : 2 Mikołaj Łopuski – Marcin Kolusz – Maksim Kartoszkin (46:17)