Waleczne Podhale wygrało w Tychach

0
68

Waleczny zespół Podhala Nowy Targ wygrał w Tychach! Mimo iż mistrzowie Polski prowadzili już 3:1 to nowotarżanie odwrócili losy meczu i wygrali 4:3.
Tyszanie pamiętali o porażce w Nowym Targu i do spotkania podeszli mocno skoncentrowani. Taka postawa podopiecznych Jiri Sejby przyniosła kilka okazji bramkowych, ale Vitek, Mokorski, Bagiński i Kotlorz nie potrafili otworzyć wyniku.
Sztuka ta się udała dopiero Jakubowi Witeckiemu. Napastnik GKS na raty pokonał bramkarza rywali w 9. min. gry. Okazji do powiększenia nie brakowało, ale zarówno Ciura jak i Kartoshkin nie zdołali zwiększyć przewagi gospodarzy. Drugą połowę fatalnie rozpoczęli tyszanie, bo już po 19. sek. stracili wyrównującą bramkę. Sześć min. później jednak Mikołaj Łopuski ponownie wyprowadził GKS na prowadzenie. Tyszanie poszli za ciosem, a trzeciego gola zdobył Michał Kotlorz, który oddał mocny strzał w krótki róg bramki nowotarżan.
Dwubramkowe prowadzenie nieco rozluźniło tyszan, którzy na 21 sek. przed końcem tercji stracili drugą bramkę. Początek trzeciej partii Podhale również miało kapitalny, a do wyrównania potrzebowali zaledwie 41 sek. Stefan Zigardy w prawdzie obronił groźny strzał rywala, ale przy dobitce był już bezradny. W 58. min. goście wyszli na prowadzenie, co z pewnością zaskoczyło nie tylko samych zawodników, ale i kibiców. Tyszanie szukali jeszcze bramki wyrównującej, ale „Szarotki” bardzo dobrze broniły dostępu do swojej bramki i zasłużenie wygrały w Tychach.
GKS Tychy – TatrySki Podhale Nowy Targ 3:4 (1:0, 2:2, 0:2).
1:0 Jakub Witecki – Maxim Kartoshkin – Josef Vitek (08:12)
1:1 Jussi Tapio – Krzysztof Zapała (20:19)
2:1 Mikołaj Łopuski – Marcin Kolusz – Michał Kotlorz (26:35)
3:1 Michał Kotlorz – Jakub Witecki – Radosław Galant (31:54)
3:2 Oskar Jaśkiewicz – Dariusz Gruszka (39:39) 5/4
3:3 Jarmo Jokila – Jarosław Różański (40:41)
3:4 Bartłomiej Neupauer – Mateusz Michalski – Jussi Tapio (57:16)
GKS: Stefan Zigardy (Kamil Kosowski) – Bartłomiej Pociecha, Jaroslav Hertl; Mikołaj Łopuski, Jarosław Rzeszutko, Marcin Kolusz – Michał Kotlorz, Mateusz Bryk; Dawid Majoch, Maxim Kartoshkin, Josef Vitek – Michael Kolarz, Bartosz Ciura; Jakub Witecki, Radosław Galant, Adam Bagiński – Filip Komorski, Bartłomiej Jeziorski, Mateusz Bepierszcz.