Koszykarze ZS1 gościnni dla rywali

0
233

Koszykarze Zespołu Szkół nr 1 w Tychach byli bardzo gościnni dla rywali podczas finałowego turnieju wojewódzkich szkół ponadgimnazjalnych. Tyszanom nie udało się awansować do kolejnej fazy.
Zespół Szkół nr 1 w Tychach w pierwszym meczu spotkał się z ZKSZ w Zabrzu. Tyszanie słabo rozpoczęli pojedynek, bowiem po pierwszej kwarcie przegrywali 10:13. Krótka przerwa jednak dobrze podziałała na gospodarzy turnieju finałowego, a na przerwę schodzili już prowadząc 36:29. Warto zaznaczyć, że bardzo dobre zawody rozgrywał Mateusz Józefów, który aż trzykrotnie w drugiej kwarcie trafił za trzy punkty.
Po przerwie goście ruszyli do odrabiania strat. Sztuka ta im się udała z nawiązką, a zabrzanie trzecią partię wygrali 26:15 i wyszli na prowadzenie 55:51. Decydująca część gry była pełna emocji i zwrotów akcji. Tyszanie doprowadzili do wyrównania, a wynik ten utrzymywał się do ostatniej minuty. Wówczas Józefów nie trafił swojego rzutu, a Krzysztof Michalak chcąc odzyskać piłkę faulował rywala. Kara była bezlitosna – trzy rzuty wolne dla gości, które pewnie wykorzystali przez co wygrali mecz 71:68.
Do awansu więc awansował zespół z Zabrza, który o złoto mierzył się z ZSS w Dąbrowie Górniczej. W pojedynku o trzecie miejsce tyszanie zagrali z II LO w Rybniku. Gospodarze zawodów w „małym finale” nie dali rady podnieść się po porażce w poprzednim meczu i wysoko przegrali 29:55. Zespół Szkół nr 1 w Tychach osiągnął, mimo nie udanego startu w finałach, wielki sukces zajmując czwarte miejsce na Śląsku.
Klasyfikacja końcowa: 1. ZSS w Dąbrowie Górniczej 2. ZKSZ w Zabrzu 3. II LO w Rybniku 4. ZS nr 1 w Tychach.
Skład ZS nr 1 w Tychach: Mateusz Józefów, Krzysztof Michalak, Michał Frączek, Dawid Józefowski, Szymon Jarosz, Bartek Król, Jordan Turkoniak, Paweł Stolorz, Łukasz Kisielowski.
Trener: Beata Ostaś-Rupa