Tyszanki walczą o II ligę!

0
20

Siatkarki TKS Tychy rozpoczęły turniej o awans do II ligi kobiet. Tyszanki na początek zmagań pokonały 3:1 UKS Gwiazdę Tarnowskie Góry.
Finałowy turniej rozgrywany jest w Tychach, a gospodynie są jednym z faworytów do końcowego sukcesu. W pierwszej serii gier podopieczne Krzysztofa Pałki pokonały UKS Gwiazdę Tarnowskie Góry.
W prawdzie pierwszy set lepiej ułożył się dla zespołu przyjezdnych to gospodynie odwróciły losy meczu. Po przegranej do 19, w kolejnych setach TKS wygrał do 22 i 18. W czwartym secie tyszanki przeważały i wygrały do 19, a mecz 3:1.
TKS Tychy – UKS Gwiazda Tarnowskie Góry 3:1 (19:25, 25:22, 25:18, 25:19).
W drugim wczorajszym starciu KS Częstochowianka pokonała Polonię Łaziska Górne 3:1.
Polonia Łaziska Górne – KS Częstochowianka 1:3 (22:25, 22:25, 26:24, 20:25)
W dzisiejszych meczach TKS Tychy zagra z Polonią Łaziska, a Częstochowianka z UKS Gwiazdą. Jak pierwsze na parkiet wyjdą zawodniczki z Częstochowy i Tarnowskich Gór, a ten pojedynek rozpocznie się o godz. 15. Tyszanki z Polonią zmierzą się pół godz. po zakończeniu pierwszego pojedynku.
Jutro (niedziela, 29.03.) natomiast o godz. 10 Polonia zagra z Gwiazdą, a na zakończenie turnieju TKS Tychy zmierzy się z KS Częstochowianką.
Zawody rozgrywane są w hali sportowej przy Gimnazjum nr 3 (ul. Borowa 123). Wstęp jest wolny.