Hokeiści GKS rozbili lidera – zobacz skrót

0
47

Zespół GKS Tychy w meczu 44. kolejki PHL rozbił liderujące JKH GKS Jastrzębie. Tyszanie wygrali 6:1, dzięki czemu zmniejszyli dystans punktowy do jastrzębian, których miejsce na szczycie zajęło Ciarko Sanok.
Pojedynek 44. kolejki zapowiadany był jako szlagier PHL. JKH GKS Jastrzębie bowiem przewodził stawce PHL, a tyszanie zajmowali trzecią pozycję. Dodatkowo GKS chciał pokazać, że porażka w Sanoku była tylko wypadkiem przy pracy. Jastrzębianie natomiast wygrali ostatnie 10 spotkań!
Początek spotkania należał do gości, którzy stworzyli sobie kilka okazji bramkowych. Stefan Zigardy jednak nie dał się zaskoczyć, a niewykorzystane okazje przyjezdnych zemściły się 47 sek. przed końcem tercji. Wówczas Patryk Kogut pokonał bramkarza JKH GKS.
Minimalne prowadzenie dobrze wpłynęło na postawę gospodarzy po zmianie stron. Tyszanie od początku przejęli inicjatywę, a efektem był gol Radosława Galanta w 23. min. Nieco ponad min. później na listę strzelców wpisał się Jurii Kuzin. Goście dokonali zmiany bramkarza, a tuż przed końcem tercji bramkę zdobył Leszek Laszkiewicz.
Trzecia odsłona całkowicie została zdominowana przez GKS Tychy. Po niespełna trzech min. gry Jakub Witecki zdobył swojego pierwszego, a czwartego gola dla GKS. Chwilę później w podbramkowym zamieszaniu najczujniejszy był Jarosław Rzeszutko. Wynik spotkania w 48. min. ustanowił Witecki, który bramkarz gości pokonał leżąc na lodzie.
GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie 6:1 (1:0, 2:1, 3:0).
1:0 Patryk Kogut – Maxim Kartoshkin – Marcin Kolusz (19:13)
2:0 Radosław Galant – Jarosław Hertl – Kacper Guzik (22:47)
3:0 Jurii Kuzin – Kacper Guzik – Jarosław Rzeszutko (23:57)
3:1 Leszek Laszkiewicz – Michal Plichta – Volodymyr Aleksyuk (39:32) 4/5
4:1 Jakub Witecki – Dawid Majoch (42:39)
5:1 Jarosław Rzeszutko – Jurii Kuzin – Jakub Ferenc (43:45)
6:1 Jakub Witecki – Jakub Wanacki (47:26)
GKS Tychy: Stefan Zigardy – Bartłomiej Pociecha, Łukasz Sokół; Michał Woźnica, Adam Bagiński, Josef Vitek – Nicolas Besch, Michał Kotlorz; Patryk Kogut, Maxim Kartoshkin, Marcin Kolusz – Jakub Ferenc, Pavel Mojzis; Kacper Guzik, Jarosław Rzeszutko, Jurii Kuzin – Jaroslav Hertl, Jakub Wanacki; Dawid Majoch, Radosław Galant, Jakub Witecki.obacz skrót: