Hokej: Zwycięski debiut Kosowskiego

0
66

Hokeiści GKS Tychy pokonali HC GKS Katowice 8:1. W bramce tyszan zadebiutował Kamil Kosowski, a do gry po kontuzji powrócił Bartłomiej Jeziorski.
Zawodnicy GKS po nieudanym meczu w Krakowie chcieli powrócić na zwycięski szlak w starciu z HC GKS Katowice. Wbrew pozorom pojedynek w Katowicach nie był łatwy. Tyszanie od początku gry narzucili swój styl gry, choć gospodarze również mieli swoje szanse. I to katowiczanie pierwsi wyszli na prowadzenie, a Kamila Kosowskiego pokonał w 14. min. Tomas Cicala. Wyrównał trzy min. później Marcin Kolusz.
Po zmianie stron tyszanie wszystko wróciło do normy, a podopieczni Jiri Sejby zdominowali rywala. Niespełna 120 sek. po wznowieniu gry Jakub Wanacki wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Na kolejnego gola jednak kibice czekali do 31. min., a wówczas na listę strzelców wpisał się Jarosław Rzeszutko, którego forma wyraźnie wzrasta. Jeszcze przed przerwą katowickiego bramkarza pokonał Pavel Mojzis.
W trzeciej tercji już po 34 sek. gry Josef Vitek zdobył gola, a jednym z asystentów był wracający po kontuzji Bartłomiej Jeziorski. Po golu Kacpra Guzika w 48. min. tyszanie już byli spokojni o wynik, a w końcówce do bramki rywali trafili jeszcze Dawid Majoch i drugi raz w tym meczu Vitek.
HC GKS Katowice – GKS Tychy 1:8 (1:1, 0:3, 0:4).
1:0 Tomas Cicala – Rastislav Slota (13:24)
1:1 Marcin Kolusz – Jakub Ferenc (16:46)
1:2 Jakub Wanacki – Radosław Galant (21:58)
1:3 Jarosław Rzeszutko – Jurii Kuzin – Dawid Majoch (30:14)
1:4 Pavel Mojzis – Radosław Galant – Marcin Kolusz (37:31)
1:5 Josef Vitek – Adam Bagiński – Bartłomiej Jeziorski (40:34)
1:6 Kacper Guzik – Pavel Mojzis – Marcin Kolusz (47:51)