GKS Tychy znowu przebił „dychę”

0
33

Hokeiści GKS Tychy kolejny już raz w tym sezonie zdobyli co najmniej 10 goli w jednym spotkaniu. Tyszanie pokonali na wyjeździe Polonię Bytom 10:2 i zajmują pierwsze miejsce w tabeli PHL.
Zespół Jiri Sejby był faworytem potyczki w Bytomiu. Tyszanie zagrali skutecznie, choć do 26. min. na tablicy wyników widniał remis 2:2. Skutecznością gracze GKS błysnęli w trzeciej tercji.
Jak na mecz pierwszej z przedostatnią drużyną długo nie padały bramki. Tyszanie wynik spotkania otworzyli po niespełna 11 min. gry. Wówczas celny strzał oddał Marcin Kolusz. Było to jedyne trafienie w pierwszej tercji. Drugą część natomiast kapitalnie rozpoczęli gospodarze. Zawodnicy Polonii rzucili się od jej początku do odrabiania strat i po 37 sek. Arkadiusz Sobecki skapitulował. Jednak po 123 sek. Josef Vitek ponownie wyprowadził GKS Tychy na prowadzenie. Gospodarze jednak nie podłamali się i nadal dzielnie walczyli, a efektem była bramka na 2:2.
Jeszcze w tej części jednak Vitek trafił po raz drugi, a na dwubramkowe prowadzenie swój zespół wyprowadził Łukasz Sokół. W 35. min. Vitek wykorzystał grę w przewadze GKS Tychy i tyszanie na przerwę schodzili z prowadzeniem trzema golami.
W trzeciej tercji jednak dominował już tylko zespół Jiri Sejby. Tyszanie chwilę po wznowieniu gry zdobyli szóstą bramkę, a jej autorem był Pavel Mojzis. Ten sam zawodnik gola strzelił w 45. min. Kolejne dwa zdobył Kacper Guzik, a drugiego strzelił kiedy tyszanie grali w osłabieniu. Dziesiąte trafienie zapisał na swoim koncie Bartłomiej Pociecha, również kiedy tyszan było mniej na lodzie.
Następny mecz GKS Tychy rozegra w niedzielę (14.12.) w Nowym Targu.
Polonia Bytom – GKS Tychy 2:10 (0:1, 2:4, 0:5).
0:1 Marcin Kolusz – Pavel Mojzis – Nicolas Besch (10:55)
1:1 Marcin Słodczyk – Sebastian Owczarek – Błażej Salamon (20:37)
1:2 Josef Vitek – Nicolas Besch – Michał Woźnica (22:40) 5/4
2:2 Dmytro Demjaniuk – Mykyta Bucenko – Sebastian Kłaczyński (23:41)
2:3 Josef Vitek – Adam Bagiński – Pavel Mojzis (26:09)
2:4 Łukasz Sokół – Kacper Guzik – Jurii Kuzin (29:06) 4/4
2:5 Josef Vitek – Michał Woźnica – Michał Kotlorz (34:59) 5/4
2:6 Pavel Mojzis – Kacper Guzik – Adrian Parzyszek (41:52)