Zwycięski weekend siatkarek TKS

0
17

Siatkarki TKS Tychy mają za sobą bardzo udany weekend. Tyszanki wygrały dwa spotkania ligowe i zostały nowym liderem swojej grupy.
W sobotę tyszanki rozgrywały swój mecz w Łaziskach Górnych. Spotkanie z liderującą Polonią nie było łatwe dla zespołu Krzysztofa Pałki.
Jednak zawodniczki TKS Tychy stanęły na wysokości zadania i odniosły niezwykle ważne zwycięstwo. Pierwszy set był bardzo wyrównany, a zakończył się wygraną tyszanek 26:24. W drugim gospodynie również nawiązały walkę, ale ostatecznie górą był zespół przyjezdnych wygrywając do 22. W trzeciej partii zawodniczki Polonii były bardzo zniechęcone i popełniały proste błędy, które były bezlitośnie wykorzystywane przez tyszanki. TKS wygrał seta do 18, a cały mecz 3:0.
Polonia Łaziska Górne – TKS Tychy 0:3 (24:26, 22:25, 18:25).
Na drugi dzień TKS Tychy podejmował UKS Jedynka ERBUD Rybnik. Spotkanie było emocjonujące i niezwykle wyrównane.
Pierwsze dwie partie były bardzo wyrównane, ale nieco skuteczniejsze były tyszanki. W obu przypadkach wygrały 26:24. Trzeci set jednak był bardzo długi i wyczerpujący, ale pełen był zwrotów akcji i ładnych wymian. Ostatecznie jednak szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliły rybniczanki wygrywając 32:30. W czwartej części jednak tyszanki zagrały jednak bardzo dobrze i pewnie pokonały UKS Jedynkę.
TKS Tychy – UKS Jedynka ERBUD Rybnik 3:1 (26:24, 26:24, 30:32, 25:21).
Zespół TKS Tychy objął przewodnictwo w swojej grupie. W następnej kolejce TKS zagra na wyjeździe z SMS PZPS Szczyrk 3.