Wysoka wygrana w Katowicach

0
37

Hokeiści GKS Tychy wysokim zwycięstwem wznowili rozgrywki PHL. Tyszanie pokonali wczoraj na wyjeździe HC GKS Katowice 8:1.
GKS Tychy w Katowicach musiał sobie radzić bez wyłączonych na dłuższy okres Mikołaja Łopuskiego i Bartłomieja Jezierskiego oraz wciąż nie w pełni gotowych do gry Jarosława Rzeszutki i Michała Woźnicy. Zagrał natomiast Michał Kotlorz.
Pojedynek w Katowicach był jednostronny, a od początku spotkania dominowali tyszanie. Jednak na gola zawodnicy GKS pracowali aż dwanaście min. Wówczas po akcji z Łukaszem sokołem i Jurii Kuzinem na listę strzelców wpisał się Josef Vitek. Wynik jeszcze w pierwszej tercji podwyższył Dawid Majoch, bramkarz rywali pokonał w 19. min.
GKS Tychy w drugiej tercji był skuteczniejszy. Majoch po niespełna trzech min. gry zdobył swojego drugiego gola. Pozazdrościł mu Josef Vitek po kolejnych trzech min., ale bardzo dobrze dysponowanemu Majochowi wciąż było mało i po niespełna pół godzinie gry strzelił swojego trzeciego, a piątego dla GKS gola. Wynik drugiej tercji ustalił Jakub Witecki.
Katowiczanie nie mając nic do stracenia w ostatniej części gry odważniej atakowali. Efektem był gol strzelony w 49. min. Na więcej tyszanie jednak nie pozwolili, a sami zdobyli jeszcze dwie bramki. Na listę strzelców wpisali się Bartłomiej Pociecha i Kacper Guzik.
Kolejny mecz zespół Jiri Sejby rozegra jutro (niedziela, 16.11.). Tyszanie podejmować będą Polonię Bytom, a początek meczu o godz. 17:00.
HC GKS Katowice – GKS Tychy 1:8 (0:2, 0:4, 1:2)
0:1 Josef Vitek – Łukasz Sokół – Jurii Kuzin (11:58) 4/5
0:2 Dawid Majoch – Josef Vitek – Łukasz Sokół (18:42)
0:3 Dawid Majoch (22:48)
0:4 Josef Vitek – Łukasz Sokół (26:01) 5/4
0:5 Dawid Majoch – Łukasz Sokół – Radosław Galant (29:08)
0:6 Jakub Witecki – Marcin Kolusz (38:36)
1:6 Shane Heffernan – Krzysztof Kulawik – Konrad Lacheta (48:23)