Siatkarski dublet TKS Tychy

0
116

TKS Tychy zaliczył dzisiaj (04.10.) zwycięski dublet. Swoje mecze wygrali zarówno panowie, jak i panie.
Najpierw na parkiet wyszli siatkarze TKS Tychy, którzy rozgrywali drugą kolejkę II ligi. W pierwszej tyszanie odnieśli zwycięstwo 3:2 w wyjazdowym meczu z SK JSW KOKS Radlin.
Zespół Marcina Nycza zmierzył się z TS Volley Rybnik. Tyszanie od początku meczu musieli gonić wynik, zupełni odwrotnie niż w pierwszym starciu. Tym razem TKS przegrał dwie pierwsze partie – do 21 i 22. W kolejnych jednak zagrali dużo lepiej w odbiorze i o wiele skuteczniej w ataku. Dzięki temu tyszanie wygrali trzeciego seta do 18, a następnie czwartego do 21. Tie-break był niezwykle wyrównany i zakończył się wygraną zespołu Nycza 15:13.
TKS Tychy – TS Volley Rybnik 3:2 (21:25, 22:25, 25:18, 25:21, 15:13).
Swój mecz rozegrały również siatkarki TKS, które zainaugurowały tym samym rozgrywki ligowe. Podopieczne Jacka Barana i Krzysztofa Pałki mierzyły się z KS Burza Borowa Wieś MOSiR Mikołów.
Od początku spotkania na parkiecie rządziły tyszanki. Szybko więc rozstrzygnęły pierwsze dwa sety na swoją korzyść wygrywając oba do 17. W trzecim zespół z Borowej Wsi radził sobie nieco lepiej, jednak nie sprostał gospodyniom. TKS Tychy wygrał trzecią partię do 19, a cały mecz gładko 3:0.
TKS TYCHY – KS Burza Borowa Wieś MOSiR Mikołów 3:0 (25:17, 25:17, 25:19).