Siatkarze rozpoczęli od zwycięstwa

0
39

Siatkarze TKS Tychy rozgrywki II ligi rozpoczęli od zwycięstwa. Tyszanie po wyrównanym spotkaniu pokonali SK JSW KOKS Radlin 3:2. Pierwsze oficjalne spotkanie w roli trenera TKS Tychy Marcin Nycz może więc zaliczyć do udanych.
TKS Tychy dobrze rozpoczął zawody grając skutecznie w ataku i bardzo dobrze w bloku i przyjęciu. To dało wygraną w pierwszym secie 25:16. W drugim tyszanie grali równie dobrze, choć gospodarze z akcji na akcję byli coraz groźniejsi. Dobrze funkcjonujący mechanizm zaciął się w trzecim secie.
Wówczas gospodarze zdecydowanie poprawili grę w ataku, a każdy najmniejszy błąd tyszan był przez nich wykorzystywany. Pomimo wyrównanej walki to radlinianie wygrali trzecią partię 25:22. W czwartym secie zespół Marcina Nycza chciał zakończyć spotkanie, ale podbudowani wygraną poprzednią partią gospodarze zagrali jeszcze lepiej i doprowadzili do tie-breaka. W nim po bardzo wyrównanej potyczce wygrał TKS odnosząc pierwsze zwycięstwo w II lidze.
Za tydzień tyszanie rozegrają pierwsze spotkanie przed własną publicznością. O godz. 15 TKS zmierzy się z zespołem TS Volley Rybnik.
SK JSW KOKS Radlin – TKS Tychy 2:3 (16:25, 18:25, 25:22, 25:18, 14:16).