Zwycięstwo na inaugurację PHL

0
12

Hokeiści GKS Tychy udanie zainaugurowali rozgrywki PHL. Tyszanie po trudnym spotkaniu pokonali Naprzód Janów 4:2 po golach Mikołaja Łopuskiego, debiutanta Maxima Kartoshkina, kapitana Michała Woźnicy i wychowanka Michała Kotlorza.
Hokeiści GKS Tychy mieli zagrać bez rosyjskiego zaciągu, ale jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego udało się zatwierdzić do gry Maxima Kartoshkina. Prócz rosyjskiego napastnika w barwach GKS Tychy zadebiutowali Nicolas Besch, Jakub Ferenc, Bartłomiej Pociecha, Dawid Majoch i Kacper Różycki. Zabrakło tylko wracającego po kontuzji Jarosława Rzeszutki i Yuriego Kuzina.
Spotkanie z „wysokiego C” rozpoczęli goście, którzy zaskoczyli tyszan odważnymi atakami. Zdziwienie gospodarzy było na tyle duże, że w 52. sek. meczu Stefan Zigardy został pokonany. Rozzłościło to tyszan, którzy rzucili się do ataków, ale byli nieskuteczni. Także gra w przewadze nie przyniosła gola. Zawodnicy z Janowa natomiast wykorzystali okres, kiedy na ławce kar siedział Mikołaj Łopuski i podwyższyli prowadzenie.
W drugiej tercji zespół Jiriego Sejby zagrał koncertowo. Cztery min. po wznowieniu gry Łopuski pięknym uderzeniem z ostrego kąta zdobył kontaktowego gola, a wyrównał w 27. min. debiutujący Maxim Kartoshkin. Rosjanin skutecznie dobił uderzenie Michała Woźnicy, który również wpisał się na listę strzelców lokując krążek pod porzeczką bramki Naprzodu. Po przerwie gra była wyrównana, a jedynego gola zdobył Michał Kotlorz. Tyszanin objechał bramkę i uderzeniem między parkanami znalazł drogę do bramki rywali. W końcówce rywale wycofali bramkarza, ale to nie przyniosło piątego gola.
GKS Tychy – Naprzód Janów 4:2 (0:2, 3:0, 1:0).
0:1 Wojciech Stachura – Marek Pohl (00:52)
0:2 Mariusz Jakubik – Patrtk Kogut (07:35) 5/4
1:2 Mikołaj Łopuski – Marcin Kolusz (23:37)
2:2 Maxim Kartoshkin – Michał Woźnica (27:29)
3:2 Michał Woźnica – Maxim Kartoshkin (30:38) 5/4
4:2 Michał Kotlorz – Kacper Guzik (51:07)
GKS Tychy: Stefan Zigardy – Łukasz Sokół, Nicolas Besch; Michał Woźnica, Radosław Galant, Adam Bagiński – Jakub Ferenc, Pavel Mojzis; Mikołaj Łopuski, Marcin Kolusz, Josef Vitek – Jakub Wanacki, Michał Kotlorz; Kacper Guzik, Adrian Parzyszek, Jakub Witecki – Bartłomiej Pociecha; Dawid Majoch, Maxim Kartoshkin, Kacper Różycki.