Hokej: GKS rozgromił Cracovię

0
41

Hokeiści GKS Tychy rozegrali kolejny mecz sparingowy. Tym razem rozbili Comarch Cracovię, a jedną z bramek zdobył testowany Maxim Kartoshkin.
Jiri Sejba w spotkaniu z Cracovią testował kolejnych zawodników. Zaprezentowali się dobrze, a tyszanie nie dali najmniejszych szans zespołowi z Krakowa.
Pierwsze dwie tercje były bardzo podobne do siebie. Tyszanie doskonale grali w obronie na niewiele pozwalając rywalom, a w ataku wykorzystali po dwie sytuacje. Najpierw Kacper Guzik po akcji z testowanym Michalem Imrichem otworzył wynik spotkania. Prowadzenie jeszcze w pierwszej części gry podwyższył kapitan Michał Woźnica.
Guzik także w drugiej części gry dał sygnał do ataku pakując krążek do bramki rywali w 24. min. Siedem min. przed końcem tercji gola zdobył Kartoshkin, a wysokie prowadzenie GKS wyraźnie uspokoiło zespół i jego poczynania na lodzie.
Trzecia tercja również odbywała się pod dyktando tyszan, choć krakowianie zdołali zdobyć gola. Najpierw jednak na listę strzelców wpisał się Josef Vitek, a trzecią bramkę zdobył Guzik. Apetyt na strzelanie miał też Vitek, których chwilę później ponownie pokonał bramkarza rywali. Przy prowadzeniu 7:0 tyszanie nieco spuścili z tonu, co wykorzystali gracze Cracovii. Festiwal strzelecki jednak zakończył Mikołaj Łopuski.
GKS Tychy – Comarch Cracovia 8:1 (2:0, 2:0, 4:1)
1:0 Guzik – Imrich (11:22)
2:0 Woźnica – Besch – Galant (16:28)
3:0 Guzik (23:25)
4:0 Kartoshkin (32:46)
5:0 Vitek – Kuzin – Mojzis (41:32)
6:0 Guzik – Sokół – Majoch (42:41)
7:0 Vitek – Kuzin (44:18)