Pierwsze zwycięstwo koszykarzy

0
38

Koszykarze GKS Tychy rozegrali pierwszy mecz sparingowy w trakcie przygotowań do kolejnego sezonu. Tyszanie wysoko wygrali z KKS Mickiewicz-Romus Katowice 90:68.
Tyszanie, którzy od dwóch tygodni trenują dwa razy dziennie, przeszli kilka zmian kadrowych w porównaniu do poprzedniego sezonu. W składnie GKS Tychy pojawił się też niedawno pozyskany Marcin Wróbel, który ma zastąpić wyłączonego z gry na dłuższy okres Tomasza Bzdyrę.
Pierwsza część gry z katowiczanami była wyrównana, choć lekką przewagę mieli tyszanie. Zespół Tomasza Jagiełki wygrał tę kwartę 18:12. W drugiej gospodarze zdominowali grę będąc skutecznymi zarówno w obronie, jak i ataku. Wynik 28:9 w pełni odzwierciedlał to co działo się na parkiecie.
Po przerwie jednak do głosu doszli goście, którzy zmniejszyli stratę wygrywając trzecią partię ośmioma punktami. W ostatniej ponownie jednak przeważali gospodarze wygrywając cały mecz 90:68.
Najwięcej punktów dla GKS Tychy rzucił Rafał Sebrala – 13. Debiutujący Marcin Wróbel zdobył siedem punktów. W przyszły weekend tyszan czeka walka w Turnieju o Puchar Prezydenta Krosna.
GKS Tychy – KKS Mickiewicz-Romus Katowice 90:68 (18:12, 28:9, 17:25, 27:22)
GKS Tychy: Dziemba 12, Fenrych 10, Markowicz 5, Basiński 9, Hałas 11, Konsek 0, Wróbel 7, Deja 11, Biel 2, Zub 2, Sebrala 13, Garbacz 8.