GKS Tychy: Remis w Chojnicach

0
32

Piłkarze GKS Tychy zremisowali 2:2 wyjazdowy mecz z Chojniczanką Chojnice. Bramki dla tyszan zdobyli Mateusz Mączyński (45.) i Pavol Ruskovsky (51.).
Spotkanie dobrze mogło się rozpocząć dla zespołu Jana Żurka. W dziewiątej minucie Denis Popović uderzał z rzutu wolnego, ale piłka poszybowała ponad bramką. Gospodarze odpowiedzieli w 21. min. – uderzona głową przez rywala piłka mogła po rykoszecie zmylić Marka Igaza, ale bramkarz GKS szybko zareagował i złapał piłkę. Osiem min. przed przerwą gospodarze wykonywali rzut wolny na rogu pola karnego. Ostro dośrodkowana piłka trafiła w Popovicia i wpadła do bramki obok bezradnego Igaza.
Zawodnicy GKS Tychy odpowiedzieli tuż przed przerwą. Dobrą akcję przeprowadził Mateusz Mączyński, piłka trafiła do Tomasa Docekala, który idealnie obsłużył lewego obrońcę tyszan. Ten ze spokojem posłał piłkę w długi róg bramki Chojniczanki.
Drugą część gry lepiej rozpoczęli tyszanie. Aktywny Pavol Ruskovsky wyprowadził kontratak, ale jego strzał był minimalnie niecelny. W 51. min. kolejną kontrę wyprowadził Damian Szczęsny, który dograł piłkę w pole karne rywali. ten przepuścił piłkę, która trafiła pod nogi Ruskovskiego, który uderzeniem w długi róg wyprowadził GKS na prowadzenie. Chwilę później ten sam zawodnik ponownie groźnie uderzał, ale bramkarz wybił piłkę na rzut rożny.
Po nieco ponad godzinie gry w zamieszaniu pod bramką GKS Marek Igaz skapitulował po raz drugi. Po wyrównaniu wyniku tempo gry spadło, choć oba zespoły miały swoje okazje. Brakowało jednak skuteczności, a sąsiedzi w tabeli musieli podzielić się punktami.
Zespół Jana Żurka tylko momentami przypominał zespół, który przed tygodniem odniósł efektowne zwycięstwo. Brak Pawła Smółki był nadto widoczny, a Tomas Docekal nie potrafił go godnie zastąpić. Kolejny słaby mecz odnotował również Mariusz Zganiacz.
Chojniczanka Chojnice – GKS Tychy 2:2 (1:1). Bramki: Mączyński (45.), Ruskovsky (51.).
GKS: Igaz – Małkowski, Zunic, Masternak, Mączyński – Ruskovsky, (68. Wodecki), Zganiacz, Dymowski (86. Dzięgielewski), Popoić (78. Kopczyk), Szczęsny – Doczekal.