Tyskie Lwy mistrzem Polski Młodzików!

0
389

Hokeiści Tyskich Lwów MOSM Tychy zostali dzisiaj Mistrzem Polski Młodzików! Tyszanie w finale pokonali gospodarzy turnieju – JKH GKS Jastrzębie 6:1!
Zespół Tyskich Lwów MOSM Tychy w półfinałowej rywalizacji pokonał TMH Polonię Bytom 7:4. O wygranej tyszan zadecydowała druga tercja, w której wygrali 3:0. Kapitalny mecz rozegrał zdobywca trzech goli – Bartłomiej Jeziorski. W finale na Tyskie Lwy czekała ekipa JKH GKS Jastrzębie. Gospodarze w półfinale pokonali MMKS Podhale Nowy Targ 2:1.
Jednak w potyczce o złote medale od początku przeważała drużyna prowadzona przez Krzysztofa Majkowskiego i Beniamina Sławińskiego. Już po trzech min. Daniel Adamczyk wyprowadził Tyskie Lwy na prowadzenie. Sześć min. później Dawid Duży podwyższył prowadzenie tyszan, na które celnym strzałem odpowiedzieli gospodarze imprezy.
Druga tercja była bardzo wyrównanym pojedynkiem, w którym skuteczniej zagrali zawodnicy duetu Majkowski-Sławiński. Po pół godzinie gry do bramki rywali trafił Maciej Kostyła. W trzeciej części gry natomiast Tyskie Lwy kompletnie zdominowały rywali. Do bramki JKH GKS Jastrzębie kolejno trafiali Szymon Jaromin, Bartłomiej Jezierski i tuż przed końcem gry Dawid Duży.
Tyskie Lwy MOSM Tychy zasłużenie zdobyły Mistrzostwo Polski Młodzików, a najlepszym zawodnikiem meczu finałowego w tyskim zespole był Jarosław Wasiak.
JKH GKS Jastrzębie – MOSM Tychy 1:6 (1:2, 0:1, 0:3).
0:1 Daniel Adamczyk (2:20)
0:2 Dawid Duży – Bartłomiej Jeziorski (8:10)
1:2 Mateusz Paś – Jakub Michałowski (9:20)
1:3 Maciej Kostyła – Bartłomiej Jeziorski (30:09)
1:4 Szymon Jaromin (52:56)
1:5 Bartłomiej Jeziorski – Piotr Wasiak (53:18)
1:6 Dawid Duży (59:33)
MOSM Tychy: Kamil Lewartowski, Jakub Zawalski; Jakub Kapusta, Olaf Bizacki, Maciej Kostyła, Dawid Duży, Bartłomiej Jeziorski; Michał Królik, Jarosław Wasiak, Kacper Gruźla, Szymon Jaromin, Piotr Mizgała; Piotr Wasiak, Daniel Hołdowicz, Wojciech Świder, Daniel Adamczyk, Alex Krzyżek; Wiktor Plewnia, Mateusz Molenda.
W meczu o trzecie miejsce padło aż 17 goli! Po kapitalnym spotkaniu młodzi hokeiści MMKS Podhala Nowy Targ rozbili 15:2 TMH Polonię Bytom.