Hokej: Tyszanie w półfinale!

0
26

Tyscy hokeiści po raz trzeci pokonali TMH Polonię Bytom i awansowali do półfinału Mistrzostw Polski. Mecz w Bytomiu zakończył się wynikiem 1:3.
Decydująca dla końcowego rezultatu była połowa pierwszej tercji, kiedy to tyszanie w przeciągu niecałej minuty zdobyli dwa gole. Najpierw bytomskiego golkipera pokonał Jan Steber, a chwilę później Adam Bagiński. W drugiej odsłonie kontaktowe trafienie dla gospodarzy zdobył Drew Akins. Osiem sekund przed końcem spotkania, strzałem do pustej bramki, wynik ustalił Josef Vitek.
W meczu ucierpiał Michał Woźnica, który został uderzony krążkiem w okolice szyi. Kapitan tyskiego zespołu został przewieziony do szpitala. O jego stanie zdrowia poinformujemy wkrótce.
Do gry wrócił za to Tomasz Malasiński, który zaakcentował to asystą przy pierwszej bramce.
TMH Polonia Bytom – GKS Tychy 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
0:1 Jan Steber – Marcin Kolusz – Tomasz Malasiński (09:35)
0:2 Adam Bagiński – Michał Woźnica (10:11)
1:2 Drew Akins (27:14) 4/5
1:3 Josef Vítek – Jarosław Rzeszutko (59:52) do pustej bramki
GKS Tychy: Stefan Zigardy – Maciej Sulka, Michał Kotlorz; Michał Woźnica, Adam Bagiński, Josef Vitek – Pavel Mojzis, Jakub Wanacki; Mikołaj Łopuski, Jarosław Rzeszutko, Marcin Kolusz – Ladislav Havlik, Łukasz Sokół; Milan Baranyk, Adrian Parzyszek, Kacper Guzik – Maciej Kruczek, Artur Gwiżdż; Tomasz Malasiński, Jakub Sowa, Jan Steber.
Stan play-off: 0:3
Źródło: gkstychy.info