GKS. Amerykanin na testach

0
22

Przebywający na zgrupowaniu w Kamieniu k. Rybnika piłkarze GKS Tychy zmierzyli się dzisiaj z ligowym rywalem – Wisłą Płock. Po golach Tomáša Dočekala oraz testowanego Łukasza Żeglenia tyszanie wygrali 2:1.
Wszystkie bramki padły jeszcze w pierwszej części gry. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy z Płocka, którzy po zagraniu piłki ręką przez Mateusza Mączyńskiego skutecznie wykorzystali rzut karny. Działo się to w 22. min. spotkania.
Podopieczni Jana Żurka wyrównali w 35. min. Oba gole były do siebie podobne, bowiem przy obu asystował Adrian Chomiuk i oba padły po strzałach głową. Do wyrównania doprowadził Tomáš Dočekal, a trzy min. później na prowadzenie tyszan wyprowadził testowany zawodnik Podbeskidzia Bilsko-Biała Łukasz Żegleń.
W zespole Jana Żurka zabrakło słowackiego pomocnika – Pavola Ruskovskiego, który w ostatnim meczu kontrolnym nabawił się lekkiej kontuzji. Zawodnik odbył tylko krótką sesję treningową.
Pojawili się natomiast kolejni testowani gracze. Pierwszym jest 18-letni napastnik Podbeskidzia Bielsko-Biała – Łukasz Żegleń. Wychowanek TOR-u Dobrzeń Wielki zdobył gola, co może napawać optymizmem. Drugim z testowanych zawodników jest amerykański obrońca Charlie Butte. Zawodnik może również występować na pozycji defensywnego pomocnika, a ostatnio odbywał testy w rezerwach Górnika Zabrze. Obaj mają przebywać na zgrupowaniu do końca tygodnia oraz zagrać w sparingu z Polonią Bytom.
Wisła Płock – GKS Tychy 1:2 (1:2). Bramki: Dočekal (35.), Żegleń (39.).
GKS Tychy: I połowa: Igaz (43. Misztal) – Chomiuk, Kopczyk, Masternak (38. Balul), Mączyński – Zganiacz, Žunić, Gąsior (38. Bukowiec) – Smółka (38. Żegleń), Dymowski, Dočekal.
II połowa: Misztal (80. Florek) – Chomiuk (52. Krajanowski), Kopczyk (60. Butte), Balul, Mączyński – Zganiacz (62. Grzybek; 85. Dzięgielewski), Žunić, Bukowiec – Dočekal (52. Dzięgielewski; 73. Mąka), Szczęsny, Żegleń (73. Małkowski).