Zwycięstwo w pierwszym sparingu

0
109

Piłkarze GKS Tychy rozpoczęli serię gier sparingowych. W pierwszym meczu towarzyskim ograli Sołę Oświęcim 4:2, a dwa gole zdobył testowany napastnik Piasta Gliwice – Dočekal.
Pierwszy mecz sparingowy piłkarzy GKS Tychy rozgrywany był w formie trzech tercji. Pierwsza część odbyła się we mgle, która utrudniała grę obu zespołom. Mało było też okazji strzeleckich, a najbliżej zdobycia bramki był Daniel Mąka. Piłka uderzona przez pomocnika GKS jednak trafiła w poprzeczkę.
Wynik spotkania otworzył chwilę po zmianie stron testowany zawodnik Piasta Gliwice – Tomáš Dočekal. Słowacki napastnik wykorzystał dośrodkowanie Adriana Chomiuka i strzałem głową pokonał bramkarza rywali. Drugą bramkę GKS zdobył po godzinie gry, a w roli ponownie wystąpił duet Chomiuk – Dočekal. Bramkę zdobył Słowak.
Najobfitsza była jednak trzecia tercja, w której padły aż cztery gole. W 88. min. 17-letni Mateusz Grzybek piękną podcinką zdobył trzeciego gola, a na 4:0 podwyższył doświadczony Krzysztof Bizacki, wykorzystując podanie zawodnika APN GKS – Bartosza Rutkowskiego. Goście przebudzili się dopiero w końcówce gry i zdobyli dwa gole. Pierwszego z rzutu karnego, a drugą po zespołowej akcji.
Warto zaznaczyć, że w barwach GKS Tychy zagrali m.in. Mariusz Zganiacz i Łuaksz Krzycki z Piasta Gliwice, a także Arkadiusz Lewiński z Ruchu Chorzów i Słowak Pavol Ruskovský.
Jutro (niedziela, 19.01.) piłkarze GKS Tychy podejmować będą zespół T-Mobile Ekstraklasy – Ruch Chorzów. Spotkanie rozegrane zostanie na sztucznym boisku przy budowie Stadionu Miejskiego o godz. 11:30.
GKS Tychy – Soła Oświęcim 4:2 (0:0, 2:0, 2:2). Bramki: Dočekal 2, Grzybek, Bizacki.
GKS Tychy: I tercja: Florek – Małkowski, Kopczyk, Masternak, Mączyński – Ruskovsky, Zganiacz, Bukowiec, Mąka, Dzięgielewski – Smółka. II tercja: Misztal – Chomiuk, Balul, Krzycki, Mączyński – Szczęsny, Gąsior, Žunić, Dymowski, Ogrocki – Dočekal. III tercja: Igaz – Ruskovsky, Lewiński, Krzycki, Chomiuk (93. Rutkowski) – Grzybek, Dymowski (100. Bojarski), A. Lesik, Bizacki – Bojarski (86. Szumilas), Sikora.
Na zdjęciu: Testowany zawodnik Piasta Gliwice – Mariusz Zganiacz.